Evlilik öncesi kararsızlık

Evlilik öncesi kararsızlık

Evlilik öncesinde çoğu çiftler arasında kararsızlıklar meydana gelmektedir. Aslında bu kararsızlık karşısında ki kişiden çok kendi iç dünyası, evlilik sonrası olacaklar düşüncesi ile alakalıdır. Evlilik öncesi kararsızlık yaygın olarak en fazla erkeklerde görülmektedir. Erkekler, evlendikten sonra hayatlarının biteceğine her zaman aynı şeyleri yaşayacağını fark etmeye başlar. Bu tip durumlar kadınlar içinde geçerlidir.

Eğer siz bu tip durumlar ile karşı karşıyaysanız ilk öncelikle kafanızı toparlamalı ve asıl istediğiniz şeyler konusunda karar kılmalısınız. Gerçekte istediğiniz bekar olmak mı yoksa her zaman sizi sevip her anınızda yanınızda olacak kişi ile mi beraber olmak istersiniz?

Evlilik kağıt üzerinde bir uygulamadır ve toplumun bir dayatmasıdır. Günümüzde evlenmeden beraber yaşayan çiftler arasında sürekli problemler meydana gelmektedir. Evlilik esas olarak bir bağlılıktır. Evlenmeden yaşayan kişiler ne zaman isterseler kapıyı vurup çıkabileceklerini bilirler. Ancak evli olan çiftler bu durum ile karşılaşınca bir kez daha düşünerek adım atarlar.

Evlilik öncesi kararsızlık yaşıyorsanız ilk öncelikle ilişkinizi başlangıçtan itibaren düşünerek, mutlu geçirdiğiniz günleri gözlerinizin önünde canlandırın. Mutlu olduğunuz günler sizin ve onun sayesinde oldu. Bu her zaman sizin elinizde olacaktır. Evlendiğiniz zaman neyin nasıl olması gerektiğini ancak siz şekillendirebilirsiniz.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ