Facebook için biyografi örnekleri

Biyografiler hayatımızda CV'ler kadar önemli bir yere sahiptir. Her gün yeni bir sosyal medyanın çıkmasıyla beraber biyografi örnekleri aramaya başlayabiliriz. Facebook için biyografi örnekleri yazımızda..

Facebook için biyografi örnekleri

Facebook için biyografi örnekleri

Sosyal siteler çoğunlukla üyelik oluştururken kullanıcılarından biyografilerini ister. Biyografi girmek zorunlu olmasa dahi, çoğu kişi bütün alanları doldurarak profil sayfalarının dolu dolu olmasını ister. Facebook, twitter gibi servislerin biyografi alanlarına girilen biyografi örnekleri çok fazla uzun olmamakla birlikte özet detaylar içerir. Sizlerde facebook için ya da twitter için biyografi örnekleri arıyorsanız hemen örneklere başlayalım.

Resmi görünümlü biyografi örnekleri

19 Aralık 1987'de Ankara'nın Çankaya ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul eğitimini Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu'nda tamaladıktan sonra lise eğitimine Anıttepe Anadolu Lisesi'nde devam etti. Lise eğitimi sonrasında üniversite eğitimini işletme üzerine almak isteyerek Çankaya Üniversitesini tercih etti. Mesleğini daha da ilerletebilmek için mali müşavirlik için gerekli tüm işlemleri tamamladı ve şuan Ankara'da mali müşavirlik yapıyor.

Yukarıda olduğu gibi kendinize özgü kısaca yaşam öykünüzü anlatan biyografiler yazabilirsiniz. Eğer resmi dil kullanılarak yazılmış biyografiler sizin için önemli ise daha önceden yazdığımız biyografi örnekleri yazımızı inceleyebilirsiniz. Lakin çoğu gibi sosyal meyda gibi alanlarda resmi dilden ziyade günlük dil kullanır. Bir örnekle açıklamak gerekirse;

Sosyal medya için biyografi örnekleri

22 Temmuz 1990'da Antalya'da doğdum. Uzun soluklu eğitim hayatımı tamamladım. Şuan "aşsazı issinin issassız" olarak işli olmayı bekliyor.

Bu şekilde çok daha kısa ve alaycı bir dil ile de biyografi örneği yazabilirsiniz. Sonuç olarak sosyal medya gibi bir alanda tüm geçmişini diğer insanların gözleri önüne sermek istemeyenler bu şekilde bir yol izleyebilirler.

Ayrıca sosyal medyada yer alan biyografi alanlarına illa biyografinizi girmeniz gerekmez. Çoğu kişi bu tip alanlara kendi sözlerini ekler, kimisi ünlü düşünürlerin sözlerini ekler. Sizlerde kimliğinizi gizleyerek gizem kazanmak istiyorsanız ünlü düşünürlerin sözlerini ekleyebilirsiniz. Yok olmaz ille de biyografi olmalı diyorsanız sizler için son bir adet daha biyografi örneği verelim.

Biyografi örnekleri

1990 yılında İstanbul'un Pendik ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim yıllarını takdir belgeleri ile başarıyla tamamladıktan hemen sonra; Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sosyoloji bölümünü okumaya başladı. Eğitimi boyunca çeşitli seminerlere katılarak başarısını tüm herkese ispatladı. Eğitim hayatı tamamlanır tamamlanmaz XX isimli şirkette çalışmaya başladı.

4.1 11
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ