Furby nedir?

Furby nedir?

Furby

Dünya üzerinde çok fazla kullanılmasa dahi çocuklar tarafından büyük ilgi duyan bir oyuncaktı. Günümüzde ise bunlar yerine akıllı telefonlar yer almış bulunmakta. Iphone ve Android kullanıcıları cep telefonlarına bu uygulamayı kurarak çocuklarını eğlendirirken kendilerini eğlendirmeyi başarıyorlar. Furby hakkında yazdığımız bu yazımızda, nasıl oynanılır, nasıl Türkçe konuşturulur ve özelliklerinin ne olduğuna değineceğiz.

Oyuncağın detaylarına inmeden kısaca tarihini anlatmak gerekirse; 1990 yılları içerisinde Furby oyunca Hasbro isimli bir oyuncak firması tarafından piyasaya sürülmüştür. Bu oyuncak firması günümüzde pek çok ürünler ile çocukların gönüllerine taht kurmayı başarıyorlar. Furby isimli bu oyuncak, ışığa ve sese duyarlılığı ile değişik sesler çıkartan peluş bir robot oyuncaktır. Furby piyasaya ilk sürüldüğünde Kırk milyon adet satış yaparak rekor kırdı. 1990 yılından sonra 2005 yılında furby oyunacağı daha da geliştirilerek piyasaya tekrar sunulmuştu. Bu yıl çıkan versiyonunda en göze çarpan özellik furby'nin duygusal oluşuydu. Duygusallığı ile sizin söyledikleriniz karşısında tepki verebilmekteydi.

Android uygulaması kullanarak Furby'nin beslenme videosu

 

Telefonlara yüklenen Furby uygulamasında, Furby'nin karnını doyurabilir, uyutabilirsiniz. Bir çocuk gibi bakım gerektiren Furby uygulaması Android Market üzerinde ortalama 5 milyondan fazla indirilmiş ve her gün yeni kullanıcılarına ulaşmaktadır.

Furby uygulaması hakkında bilmek istediğiniz konuları ve merak ettiğiniz sorularınızı aşağıda bulunan yorum alanı aracılığı ile bizlere ileterek en hızlı şekilde sorularınızın cevabına ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler. :)

 

1 1
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ