G.Skill Ripjaws MX780 RGB Lazer Mouse İncelemesi

G.Skill Ripjaws MX780 RGB Lazer Oyun Faresi son zamanlarda ülkemizi adını duyurmaya başlayan iddialı bir mouse. Sizler için hazırladığımız fare incelemesinde, fare almayı düşünen kişilere yol göstermiş olacağız.

G.Skill Ripjaws MX780 RGB Lazer Mouse İncelemesi

G.Skill Ripjaws MX780 RGB Lazer Mouse İncelemesi

Oyun oynayan kişiler rahatlığa ve tam kontrole sahip olmak isterler. İyi bir fare seçimiyle, en yüksek performans ve konfora sahip olmak mümkündür. Genelde uzman seviyede oyun oynayan kişiler, her bir oyun için farklı mouse seçimi yaparlar. DDR bellek üretimleri ile ismini duyuran G.Skill isimli marka son zamanlarda oyuncu farelerine el atmaya başladı. Ripjaws MX780 RGB Lazer Mouse ile büyük başarı elde eden G.Skill markası, kullanıcılarını mutlu etmeyi biliyor.

Şuan için Türkiye'de satışı bulunmayan bu fareyi, amazon aracılığı ile vergi ödemeden (2016 yılı 75€ altı vergisiz) satın almanız mümkündür. Amazon ara ara fiyatlarda kampanya yapmakta ve şuan için fiyatı 35,99$'dır.

Farenin en güzel özelliklerinden birisi RGB özelliğine sahip oluşu. Bu sayede aydınlatma özelliği ile kullanabiliyorsunuz. Ripjaws MX780 RGB, 8 adet programlanabilir tuşa sahiptir. Dilediğiniz makroyu yazma imkanı tanıyor.

Kutuyu açtığınız zaman, çıkan parçalar ile elinize tam oturacak şekilde ergonomiyi aşağı/yukarı ayarlayabiliyorsunuz.

G.SKILL RIPJAWS MX780 Oyuncu Faresi

Ripjaws MX780 Lazer oyuncu faresi, ışıltılı RGB aydınlatması ile, mükemmel bir oyun deneyimi yaşatıyor. Ürünü elinize aldığınızda, malzeme kalitesi hissedeceksiniz.

G.SKILL RIPJAWS MX780 El Ayarı

Fare, söküp çıkartılabilir parçaları ile elinize göre ayarlama imkanı sunuyor. Bu sayede fareyi daha rahat ve daha aktif bir şekilde kullanma imkanını sizlere yaşatıyor.

Ripjaws MX780 Anakartı

 

Klasik makro özellikli farelerde depolama ünitesi olmadığı için, farklı bir bilgisayara taktığınızda kaydettiğiniz tüm ayarlar sıfırlanır. Ancak Ripjaws MX780 sahip olduğu depolama ile sizin ayarlarınızı kaydeder ve istediğiniz bilgisayarda kolayca kullanım imkanı sağlar.

G.SKILL RIPJAWS MX780 Makro Tuşları

 

Resimde gördüğünüz gibi toplamda 8 adet tuşu bulunmakta ve 8 tuşta dilediğiniz şekilde programlanabilme özelliğini taşıyor. Sahip olduğu tuşlar sayesinde oynadığınız oyunları en profesyonel şekilde oynama imkanı tanıyor.

Ürünün sahip olduğu özellikleri maddeler halinde özetlemek gerekirse;

  • Değiştirilebilir yan sapları sayesinde ambidextrous (çok yönlü) tasarım.
  • 8200 DPI Avago lazer sensörü.
  • Yüksekliği ayarlanabilir, avuçiçi dayanağı.
  • 5 farklı mod ile depolama özelliği.
  • 2 adet 4,5 gram ile ağırlık ayarlama.
  • Omron mikro anahtarı ile 20 milyon tıklamaya karşı dayanıklılık.
  • 8 adet programlanabilir tuşlar.
  • Özelleştirilebilir RGB aydınlatıcı.

Sahip olduğu özellikler özetle bu şekildedir. Ucuz yollu sizi fazla götürmeyecek fare seçimleri yerine kaliteli ürünler alarak çok daha uzun ömürlü kullanım imkanına sahip olursunuz. Aynı şekilde klavye önerisi isteyen kişiler, daha önceden anlattığımız Azio RGB MGK1 - RGB mekanik klavye incelemesini incelemenizi tavsiye ederiz.

4 3
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ