Gelin makyaj örnekleri

Gelin makyaj örnekleri

Gelin makyaj örnekleri

En özel günlerden biridir düğün insan hayatında. Yeni bir başlangıcın şenliği gibidir. Her şeye oldukça özenilen bu günde giyilen gelinlik, tutulan mekan ve mekanın dizaynı kadar önemlidir gelin makyajı. Her kadın bu özel günde kusursuz görünmek ister. Yıllar sonra fotoğraflara bakarken gerçekten güzel göründüğünüzü düşünmeniz için tarzınıza en yakın makyajı yapmalısınız.

Tabi ki yüz şeklinize, teninize, göz renginize uygun olan tarzı yakalamanız için yüzünüzü çok iyi tanıyor olmanız gerekmekte veya bu işi uzmanına bırakmalısınız. Eğer bir uzmana makyaj yaptıracaksanız onu pek çok konuda yönlendirmeniz en doğal hakkınız. Bu hususta herşeyden önemlisi kendinizi mutlu ve güzel hissetmeniz.

Bu mutlu gününüze birkaç makyaj önerisiyle katkıda bulunabilirsek ne mutlu bize!

Gelin makyaj modeli - 1

Gelin makyajlarında eskiye nazaran sadelik ön planda.

Daha masum bir ifade için siz de bu makyajı düğününüzde kullanabilirsiniz. Resimde görüldüğü üzere yoğun dumanlı göz makyajından ziyade kuyruklu ve biraz kalın eyeliner kullanılmış. Kaşlar da oldukça doğal bırakılmış. Tabi bu sadelik kusursuz bir ten makyajı ve takma kirpiklerle desteklenmiş. Yüzde keskin bir kontür işlemi görülmemekle birlikte masumluk ifadesi pembe bir allık ile vurgulanmış.

Yine dudaklarda koyu renklerden kaçınılarak hafif pembemsi bir renk kullanılmıştır. Bizce abartıdan uzak oldukça zarif bir makyaj modeli.

Gelin Makyajı Modeli - 2

Bu makyajda ise yoğunluk gözlerde...

Gri ve siyah yansımaların hakim olduğu bu göz makyajı için gözlerin iç tarafında gri bir far kullanılmıştır. Dış köşelere doğru siyaha yakın koyu bir farla gölgelendirme yapılmıştır.

Kaşlarda olan boşluklar doldurularak güçlendirilmiştir. Kaş altı ise açık renk farla aydınlatılmıştır. Göz üstünde likit eyeliner kullanılmış, alt kirpik diplerinde ise üst göz kapağına uygulanan fardan kullanılmış ve göz içlerine siyah göz kalemi çekilmiştir.

Tabiki gelin makyajının olmazsa olması takma kirpikler kullanılarak bakışlar oldukça etkili hale getirilmiş. Dudaklarda nude bir ruj , yanaklara ise çok hafif somon rengi bir allık uygulanmış. Yüze düşen dağınık bir saç modeliyle oldukça elegan bir görünüm yakalanmış olan bu makyajı kullanmaya ne dersiniz?

Gelin makyajı modeli - 3

Yine oldukça sade bir makyaj örneği...

Göz kapaklarına vizon rengi bir far uygulanmış ve bu alt kirpik diplerinde de yarıya kadar devam ettirilmiştir. Göz pınarlarına açık renk far uygulanarak fresh bir görünüm yakalanmış.

Bu makyajda takma kirpik kullanılmayarak sade görünüm devam ettirilmiş. Yine kusursuz bir ten makyajı uygulanmış ve yanaklarda hafif şeftali-somon arası allık uygulanmış. Dudaklarda ise dudak rengine yakın bir lipgloss uygulaması göze çarpmaktadır.

Daima sadelikten yana olanlar ve kır veya kumsal düğünü düşünenler için iyi bir alternatif olabilir.

Gelin makyajı modeli - 4

Sade ve hoş görünümlü gelin makyajı örneği

Bu makyajda göz kapaklarına pempe-somon arası açık renk bir far uygulanmış ve gözlerin katlanma kısmına (crease bölgesi), kat boyunca açık kahverengi farla derinlik verilmiştir.

Gözlerin dış köşelerine gelince bir ton daha koyu bir kahverengiyle gölge arttırılmıştır. Kirpik hizasına çok ince kuyruklu eyeliner çekilmiş ve göz makyajı yine takma kirpiklerle güçlendirilmiştir. Kaşlardaki boşluklar oldukça doğal bir biçimde doldurulmuş.

Burunda ise hafif bir kontür işlemi gözükmektedir. Bronz tonda bir allık keskin bir şekilde uygulanarak yüze bir yandan boyut kazandırılmış. Dudaklar ise oldukça doğal pembe tonlarla renklendirilmiştir. Yaz düğününe oldukça uygun bir makyaj olmuş doğrusu.

Gelin makyajı modeli - 5

Bu makyajda gözler altın tonlarıyla vurgulanmış dış köşelere ise koyu bir kahve tonu ile dışa doğru gölgelendirme yapılmıştır. Keskin kuyruklu bir eyeliner uygulaması göze çarpmakta. Göz içlerine açık bir farla aydınlık verilmiş.

Gözleriniz birbirine yakınsa bu adımı kesinlikle atlamamanızı öneririz. Gözün içine ten rengi bir kalem uygulanarak gözler daha iri hale getirilmiş. Gözleriniz küçükse siz de bu makyaj hilesine başvurabilirsiniz. Tabi yine takma kirpikler...

Dudaklarda koyu bordo bir ruj uygulanmış. Burun kenarlarına kontür işlemi uygulanmış bu sayede daha ince bir görünüm kazanmıştır. Yüz de hafif toprak tonlarında bir allıkla boyutlandırılmış ve sıcaklık kazandırılmıştır. Oldukça iddialı gözüken bu makyajı biz daha çok kış düğünlerine uygun gördük.

Nasıl bir makyaj uygularsanız uygulayın, hangi gelinliği giyerseniz giyin o özel günün yıldızı siz olacaksınız ve bir ömür sizi bir yıldız gibi hissettirmesi dileğiyle...

4.2 60
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ