Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme

Göğüs büyütme ameliyatları, tıp alanındaki ilerlemeler paralelinde günümüzde çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Göğüs büyütme ameliyatları genellikle küçük göğüslü kadınlar veya doğumdan sonra emzirme nedeniyle göğüsleri sarkan kadınlar için yapılmaktadır. Estetiğe önem veren birçok kadın, küçük göğüsler nedeniyle mutsuz olduğundan, ameliyat olmaya karar vermekte ve operasyon geçirmektedir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Olmadan Önce

Göğüs büyütme ameliyatı olmadan önce; operasyonu yapacak doktor konusunda dikkatli olmak büyük öneme sahiptir. Operasyonun gerçekleşeceği klinik ya da hastane hakkında da araştırma yapmak oldukça mühimdir. Bununla birlikte, sağlık durumu ve ameliyat sonrasında oluşabilecek sorunlara karşı birtakım tetkiklerin yapılması şarttır. Riskli bir ameliyat olmasa dahi, meme büyütmek için yapılan operasyonlar sonrasında birtakım komplikasyonlar oluşabilmektedir. Bu nedenle dikkatli davranılması ve iyi araştırma yapılması şarttır.

Meme Büyütme Ameliyatı Ne Kadar Sürer

Göğüs büyütme ameliyatları, ortalama bir ya da iki saat sürdüğü gibi, yapılan operasyona göre daha uzun zaman alabilmektedir. Meme ameliyatının ardından, hastaların müşahede altında tutulması gerektiği gibi, birçok kadında ciddi ağrılar oluşabilmektedir. Bu nedenle ameliyat sonrasında, hastalara ağrı kesici iğne ve sonraki günler için ağrı kesici haplar verilmektedir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri

Ameliyat olmak, kadınlarda göğüsleri şekillendirmek ya da büyütmek için en hızlı yöntem olsa da, farklı teknikler ile de göğüslerde istenen değişiklikler sağlanabilmektedir. Bunların başında hormon takviyesi gelir. Kadınlarda östrojen hormonun yeteri düzeyde salgılanmaması, küçük göğüslere sahip olunmasına ortam hazırlayacaktır. Buna karşın, östrojen hormonu takviyesi alınması, göğüslerin büyümesinde etkili olmaktadır.

  • Göğüs büyütmek için bazı egzersizler de olumlu sonuç vermektedir. Göğüs kaslarının sıkılaşması ve göğüsün dikleşmesi için göğüs kası aletleri kullanılabilir. Genellikle kas yapmak isteyenler tarafından kullanıldığı düşünülen göğüs kası aletleri, kadınlarda göğsün sıkılaşması için de kullanılabilir.
  • Göğüslerde büyüme sağlamak için, göğüslere masaj yapılması da iyi bir yöntemdir. Bu sayede, göğüs dokularında büyüme gerçekleşeceği gibi, ameliyat olmadan, göğüste büyüme sağlamak mümkün olacaktır.
  • Meme büyütme yöntemleri, hormon takviyesi, egzersizler ve masaj ile ancak belirli bir miktar katkı sağlayabilir. Çok küçük göğüslere sahip olan kadınların göğüs büyütme ameliyatı olması, istedikleri sonuca ulaşabilmeleri açısından en etkili yöntemdir.
5 3
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ