Göğüs kası nasıl yapılır?

Göğüs kası nasıl yapılır?

Göğüs kası nasıl yapılır?

Günümüzde hemen hemen bütün erkekler göğüs kaslarına sahip olarak hoş görüntü elde etmek ister. Göğüs kasları üstelik çoğu bayan tarafından oldukça çekici bulunduğundan dolayı, erkekleri kas yapmaya iten sebeplerden birisinin de bu olduğu söylenilebilir. Aşağıda sizlere adım adım evde göğüs kaslarını nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler verilmektedir. Adımları uygun setler halinde düzgün bir biçimde uygulamanız sonucunda göğüs kaslarına sahip olabilirsiniz.

Göğüs kasları geliştirme aşama 1 Kollarınızı resimde olduğu gibi dik bir vaziyette yukarıya doğru kaldırın. Elinizde tuttuğunuz dambılları iyi bir şekilde kavramaya özen gösterin.
Göğüs kasları geliştirme aşama 2 Bu aşamda kollarınız 90 derece olacak biçimde açınız ve aşağıda size belirtilen açıklamalara uyarak tekrarlayınız.

Aşamaları uygularken, ilk aşamada dambılları birbirine değdirmeden dik bir vaziyette tutmaya özen gösterin. Dambılları birbirine vurdurmak kas açısından sakıncalı olarak değerlendirilebilir. İlk aşamada kollarınız dik vaziyette olmakla beraber yaklaşık yarım saniye bekledikten sonra ikimci aşamaya geçerek tekrar yarım saniye bekleyerek işlemi devam ettiriniz.
Kas geliştirme işlemi yapılırken, uygulanan aktiviteler belirli setler dahilinde yapılmaktadır. Eğer göğüs kası geliştirmesini ilk kez yapıcaksanız ilk olarak 1-2 hafta boyunca günde 5 set olmak üzere 15 kez tekrarlayınız. Yani her 15 kez uygulama sonucunda 30 saniye dinlenerek bir sonraki sete başlayın ve toplamda 75 adet olmasını sağlayın.

Spor yaparken en önemli etkenlerden birisi nefes alışverişinizdir. Zorlandığınız kısımlarda nefes vererek, rahatladığınız alanlarda nefes alın. Göğüs kası yapmanın 1. aşamasında ilk nefes verin ve aşağıya doğru inerken yani 2. aşamada nefes alınız. Bu sayede yaptığınız işlemin kasların algılamasını sağlayacağından etkili olacaktır. Yaptığınız sporda aceleci davranmayın. Sizin hızlı bir biçimde yapıyor olmanız daha hızlı kas sağlamayacaktır. Aksine etkisi daha az olacaktır. Yaptığınız hareketleri ağır bir vaziyette yapmanız, yaptığınız hareketin kası algılamasını sağlayacağından dolayı daha yararlı olacaktır.
Bu işlemi uygulamanız, aynı zamanda arka kol kaslarını ve ön kol kaslarınıda çalıştırmaktadır.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ