Göz altı torbaları için doğal çözümler

Göz altı torbaları için doğal çözümler

Kötü yaşam koşulları (geç saatlerde uyuma, fazla bilgisayara bakma vb), genetik faktörler ve birçok etken nedeniyle göz altlarında torbalanmalar oluşabilir. Bu da estetik açıdan kötü bir görünüme neden olmaktadır. Ayrıca yorgun bir yüz ifadesi vermektedir. Göz altlarında oluşan torbaları hafifletmek için doğal birkaç yöntemden bahsedeceğiz;

Göz altı torbalarını hafifletmek için bir adet çiğ patatesten bir miktar rendeleyerek göz altlarına yerleştiriniz. 15 dk kadar gözlerinizde bekletip ılık su ile durulayınız. Bu işlemi haftada bir kere yapmanız göz altı torbalarınızın görünümünde hafifleme sağlayacaktır.

  • Göz altı torbaları için çilek: İki adet çileği dilimleyip göz altlarınıza yerleştiriniz. 10-15 dk beklettikten sonra ılık su ile durulayınız. Bu yöntem de göz altı torbalarınızı azaltacaktır.
  • Göz altı torbalarınız için iki adet kullanılmış çay poşetini buz dolabında bir süre soğutunuz. Daha sonra gözlerinizin altına zeytinyağı sürüp soğuttuğunuz bu çay poşetlerini göz altlarına yerleştiriniz. 15-20 dk beklettikten sonra gözlerinizi ılık su ile arındırınız. Göz altı torbalarınızı hafifletecektir.
  • Göz altlarında oluşan torbalanmalara kahve telvesi de iyi gelmektedir. Kahve telvesini 15 dk kadar bir gazlı bez veya tülbente sararak göz altlarınızda bekletiniz. Daha sonra gözlerinizi su ile durulayınız daha sonra göz kreminizi kullanabilirsiniz.
  • Göz altı torbalanmaları için salatalık da oldukça etkilidir. Salatalık dilimlerini göz altlarınıza yerleştirip 15 – 20 dk bekleyiniz daha sonra durulayınız veya hafifçe siliniz.
  • Çay posası da göz altı torbalanması için yararlıdır. Çay posasını bir tülbent veya sargı bezine sararak göz altlarına yerleştiriniz. Bir müddet beklettikten sonra durulayınız. Bu gözlerinizi rahatlatacak ve bakışlarınıza canlılık katacaktır.
  • Kaynattığınız suya gül yapraklarını koyunuz ve demlenmesini bekleyiniz. Süzdükten sonra suyunu buz kalıplarına döküp buzluğa yerleştiriniz. Donduktan sonra buz kalıplarından çıkartıp temiz bir beze sararak göz altlarınızda gezdiriniz. Bunu ihtiyaç duyduğunuz anlarda yapabilirsiniz.
  • Ayrıca göz altı torbalanmasını engellemek için uyku saatlerine çok dikkat edilmeli. Yorgun kalınmamalı, beslenmeye dikkat edilmeli, tuz kullanımı azaltılmalı ve kullanılacak kozmetik malzemelerini seçerken dikkatli olunmalıdır.
5 5
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ