Göz makyajının incelikleri

Göz makyajının incelikleri

Göz makyajı kozmetiğin en popüler alanıdır. Bir maskara dokunuşu ile gözlerinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Adeta bir ressamın yaptığı resim üzerine ışıklandırma yaparak canlandırması gibi.. Gözünüzün rengi, cildinizin rengi hangi renk olursa olsun ufak dokunuşlar ile gözlerinizi ön plana çıkarak daha güzel görünebilirsiniz.

Göz makyajının temel bilgileri;

Bayanların büyük bir çoğunluğu göz makyajı konusunda tereddütlü bir şekilde yaklaşır ve göz makyajı yapmaktan genelde kaçınırlar. Göz makyajı yapmak kimi zaman saatler alan bir uğraştır ve her zaman istediğiniz gibi sonuçlarda elde edemeye bilirsiniz. Göz makyajının püf noktası olarak genelde pahalı ürün şekilde tabir ederler. Oysaki çok yanlış bir tabirdir. Üründen ürüne fark olduğu kesindir lakin en önemli şey sizin makyajı nasıl yaptığınızdır.

Kaşlar

Bayanların büyük bir çoğunluğu kaşlarını görmezden gelir. Bununla beraber kimi bayanlar kaşlarını gereğinden fazla alabilir. Oysaki göz makyajının en önemli faktörlerinden biriside kaşların alınış şeklidir. Kaşlarını düzgün bir şekilde almanız sonucunda, yüzünüze dengeli bir bakış kazandırması mümkündür. Bu yüzden dolayı, bu işlem için gerekli teknikleri incelemenizde fayda vardır.

Doğal kaşlar;

Doğal kaşlar

İlk öncelikle mükemmel bir görünüşe sahip kaş elde etmek istiyorsanız, herhangi bir pudra ya da fondöten kalıntısını temizleyebileceğiniz bir fırça yardımı ile kaşlarınızı tarayın. Bu işlemi uygulamanız aynı zamanda size hoş bir görüntü kazandıracaktır. Kaşlarınızın şekillerinin eğer uzun süreli kalıcı olmasını istiyorsanız, az miktarda temizleme jeli kullanabilirsiniz.

Göz kalemi;

Göz kalemleri, bütün göz şekillerine ve boyutlarına uygulanabilir. Daha önceden bir göz kalemi ile kullanmadıysanız bu basit tekniği kesinlikle uygulamanız sizin için oldukça güzel sonuçlara yol açacaktır. Bu tip işlemleri yaparken muhakkak kuvvetli bir ışık ile ayna karşısına oturmanız gerekir. Göz kalemini elinize alın ve göz kalemini düzgün bir şekilde tutabilmek için dirseklerinizi masanın üzerine koyarak yaslayın. Küçük parmaklarınızı yanağınıza dayarayak ek bir destek elde edebilirsiniz. Göz kalemini kesinlikle fardan sonra veya maskara işleminden önce kullanmalısınız.

Sıvı göz kalemleri - eyeler;

Sıvı göz kalemleri

Bu tip göz kalemi ürünlerinin sıvı bir içeriği vardır. Bu tip ürünler kapağa bağlı bir fırça ile beraber satılmaktadır. Sizde bilindik bir sıvı göz kalemi - eye sahibi olarak bu teknikleri uygulamaya başlayabilirsiniz. Göz kalemini kullanabilmek için, bulaşmamasını önlemek amacıyla kucağınızda tuttuğunuz bir aynaya bakarak sürmeniz, daha düzgün sürmeniz açısından faydalı olacaktır. Göz kalemini sürdükten sonra, göz makyajınızın kuruması için bir kaç saniye bu şekilde bekleyin.

Göz kalemleri;

Göz kalemleri

Gözlerinizi ortaya çıkarmanın en etkili yollarından biriside göz kalemi kullanmaktır. Kirpiklerinize yakın bir biçimde, göz kaleminiz ile kirpiklerinizin hizasında kaydırmadan düz bir çizgi çekiniz. Göz kaleminde kullandığınız rengi iyi seçmenizde fayda vardır. Bu işlemi kirpiklerinizin üzerine uyguladıktan sonra aynı şekilde birde kirpiklerinizin altına uygulayın.

Kaşlarınızı Pudra veya Kalemle Belirginleştirin;

Kaşlarınızı belirginleştirin - 1Kaşlarınızı belirginleştirin - 2Kaşlarınızı belirginleştirin - 3

Kaşlarınıza belirginlik kazandırmak için, bir kaş pudrası yada bir kalem yardımı ile yapabilirsiniz. Kaş pudrasını, kaşın çevresine dağıtmayacak bir biçimde fırça ile sürünüz. Bu işlemi uygulamak size doğal bir etki verecektir ve zaman açısından sizi kârlı çıkartacaktır.

Eğer kaşınız da ince çizgiler oluşturmak istiyorsanız; ucu ince ve sivri kalem yardımıyla uygulayın. Kalemi uygularken mümkün olduğunca nazik bir şekilde uygulayın. Kalemi çok bastırmak doğal görünmesini engeller.

Bütün işlemleri uyguladıktan sonra, kalem ile yaptığınız çizgilere daha doğal bir görünüm kazandırmak için bir kulak çöpünden yardım alarak boyaları yumuşatın.

Takma kirpikler;

Takma kirpikler oldukça parlaktır ve bir parti için olmazsa olmaz denilebilir. Lakin takma kirpik kullanımlarında gerçekçi gösterebilmek adına bazı hilelere başvurmanız gerekebilir. Eğer bu ufak hileleri düzgün bir şekilde uygulayamazsanız, kirpiklerinizin sahte olduğunu net bir şekilde belli olur. Tek kirpikleri sadece gözlerinizin dış bölgesine uygulamak oldukça iyi bir fikirdir. Takma kirpikleri düzgün bir şekilde yerleştirebilmek için, bir cımbız ile yapıştırıcı kullanmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi çok dikkatli bir biçimde yapmanız oldukça yararlı olacaktır.

Takma kirpikler

Sihirli maskara;

Sihirli bir maskara kullanımı, kirpiklerinizde büyüleyici bir biçimde güzellik oluşturabilir. Maskaraların büyük bir çoğunluğu, kolay ve çabuk kullanıma uygun olan spiral bir çubukla beraber uygulanır. Sihirli maskaraların bir kısmı uzunluk ve kalınlık sağlayabilmek için içerisinde lifler içerir. Maskara seçimlerinde; gözyaşları, duş, yağmur gibi durumlarda maskaranın akmaması için iyi bir maskara seçimi yapmanız gerekir. Bu işlemi uyguladığınız zaman kirpiklerinize normale göre çok fazla yapışacağı için en uygun temizleme malzemesini kullanmalısınız.

FAR SEÇİMİ
Bakışlarınızda etkileyici ve kusursuz bir görünüm elde etmek istiyorsanız; doğal renkleri tercih edin ve çeşitli renk karışımlarından faydalanın.

  • Toz farlar: Farlar arasında en seçkin, en popüler seçenekler arasında yer alır. Toz farlar; küçük bir fırça ile ya da sünger aplikatörle birlikte satılır. Toz farların en güzel özelliklerinden birisi, elde etmek istediğiniz tonu kolay bir şekilde uygulayabiliyor olmanızdır. Eğer tozlu far kullanıyorsanız ve derin bir renk vermek istiyorsanız; nemli bir fırça yardımıyla yada bir sünger ile kullanmalısınız.
  • Krem farlar: Bu tip farlar yağ bazlıdır ve küçük bir kutu halinde satışı yapılır. Krem farların en iyi özelliklerinden birisi fırça ucuyla ve bir pamuk ucuyla kolay bir şekilde uygulanabiliyor olmasıdır. Krem farlar; kuru cildi olan ve fazladan nemlendirici ihtiyacı olan kişiler için bulunmaz hint kumaşıdır.
  • Stick farlar: Bu tip farlar balmumu bazlıdır. Stick farların en büyük özelliklerinden biri; stick yardımıyla göz kapaklarına en kolay biçimde uygulanabilir. Eğer bir stick far almayı düşünüyorsanız, ürünü almadan önce; ürünün kremli bir yapıda olmasına dikkat edin. Eğer buna dikkat etmezseniz cildinize zarar verebilir.
  • Sıvı farlar: Bu tip farlar,sünger apliksatörleriyle beraber ince uzun şişelerde satılır. Bu tip far kullanan kişiler; far sürüldükten sonra kuruyup kadife bir pudra görüntüsüne ulaşan pudralı-krem farlarını tercih edebilirler.

GÖZ KALEMİ İÇİN İPUCU
Göz kalemi kullanan kişiler, göz kalemi kullanmadan önce; kalemin ucunu sivriltebilir. Kalemin ucunu sivriltmek oldukça yararlı olacaktır. Göz kalemini inceltmek, elde etmek istediğiniz görüntüye ulaşmanıza olanak sağlar ve aynı zamanda kalemin ucunda oluşan bakterilerden arınmasına sebep olur.

Bütün yazıyı okuduğunuza göre artık bütün teknikleri biliyorsunuz. Şimdi Adım adım güzel gözlere doğru yazısına bakarak göz makyajını uygulayabilirsiniz.

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ