Göz makyajının incelikleri nelerdir?

Göz makyajının incelikleri nelerdir?

Göz makyajının incelikleri nelerdir?

İşte, evde, okulda, barda ve birçok yerde makyaj yapma ihtiyacı duyarız. Peki en hızlı şekilde nasıl yapabiliriz? İşte size göz makyajının incelikleri.. Mükemmel gözükmek için makyajdan yardım alırız. Doğru makyaj yapmayı öğrendiğimizde ve yüzümüzü iyi tanıdığımızda kusursuz bir görünüme sahip olabiliriz. Sevdiklerimizin düğününde mükemmel gözükmek için tüm ayrıntıyı düşünürüz. Kıyafetten tutun da takacağımız takılara kadar her şey düşünülür. Beğenilmek her kadının istediği bir şeydir. Güzellik için ne gerekiyorsa yaparız.

Makyaj yapmak güzeldir ama bazı yanlışlar bizi çok kötü bir görünüme itebilir. Özellikle sağlık her şeyden önemli. Makyaj için kullanılan kozmetik ürünlerin sağlığımıza zarar vermemesi gerekir. Antialerjik olmaları gerekir ve çok fazla kimyasal taşımaması gerekir. Kozmetik ürünleri alırken mutlaka içindekileri okumalısınız. Paraben içeren kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız. Ucuz diye sıradan bir kozmetik ürününü alıp kullanmayın sonrasında size pahalıya mal olabilir.

Göz makyajı yaparken dikkatli olunması gerekir. Gözdeki derimiz ince bir deridir ve çok sert hamleler yapılmaması gerekir. Çok yoğun kimyasal içeren ürünler kullanmamak gerek. Göz makyajı için kullanılan ürünler çok kalın bir tabaka olarak uygulanmamalıdır.

Bu hem doğal görünümü kamufle edecektir hem de göz cildine zarar verecektir. Göz yapınızın nasıl olduğunu bilerek makyaj yapmak gerekir. Küçük gözlüyseniz çok koyu renkte far uygulaması yapmamalısınız.

Bu gözünüzü daha küçük gösterecektir. Eğer büyük ve iri gözleriniz varsa koyu renkli far uygulaması gözlerinizi daha küçük gösterecektir. Eyeliner uygulasında da bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Eğer iri gözleriniz varsa eyelinerı kalın bir şekilde çekebilirsiniz. Gözleriniz küçükse eyelinerı kalın çekmemelisiniz. Göz yapınızı analiz etmeli ona göre göz makyajını yapmalısınız.

4.9 9
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ