Hacimli saçlar için ne yapılmalı?

Hacimli saçlar için ne yapılmalı?

Kadınların çoğu saçlarının hacimli durmamasından, çok çabuk sönmesinden, ağırlaşmasından yakınırlar. Hacimli saçlar kişiye oldukça hava katmaktadır. Herkes hacimli ve parlak saçlara sahip olmayı ister. Bunu uzun vadede yapılan beslenme şekli, alınan vitamin ve mineraller, saç bakımları gibi faktörlerle sağlayabilirsiniz. Kısa vade de ise hacimli saçlara sahip olmanız için birkaç tüyo vereceğiz.

Saçlarınızı tersten kurutun
Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma makinesi ile başınızı öne doğru eğerek kurutunuz. Saçlarınıza alttan verdiğiniz fön sıcaklığı ile saçlarınız diplerden daha hacimli duracak şekilde kuruyacaktır.

Saç köpüğü kullanın
Saçlarınıza uygulayacağınız bir miktar saç köpüğü ile hacimli saçlara kavuşabilirsiniz. Saç nemliyken,tarağınıza veya elinize sıktığınız bir miktar köpüğü diplerden uçlara doğru homojen bir şekilde uygulayın ve kurutun. Bu saçları yapıştırmadan köklerden kalkmasını sağlayacaktır.

Doğru saç kesimi
Saçlarınızı daha hacimli göstermek için kuaförünüze danışarak bir kesim uygulattırın. Örneğin saçlara hafif kat vermek, uçları incelttirmeden yani ustura kesimi yaptırmadan, küt bir şekilde kestirmek, saçları omuzlardan aşağıya uzatmamak vb kesim yöntemleriyle saçlar daha hacimli gözükecektir.

Kullanılan ürünler

Şampuan, köpük, sprey vs saç için kullanacağınız ürünleri, hacim veren ürünlerden kullanmanız işinize oldukça yarayacaktır.

Hacimli saçlar için saçınızı kirden arındırın
Saçlarınızın hacimli olmasının öncelikli koşulu onların temiz olmasıdır. Saçlarınız yağlandıysa hacmini kaybedecektir.

Saç diplerine talk pudrası uygulayın
Saçlarınıza bir miktar pudra sürüp, fırçayla dağıtmanız hacim katacaktır. Bu yöntemi saçlarınız yağlandığında da uygulayabilirsiniz. Yağlı görünümü yok edecek ve hacim katacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta pudrayı tek bir noktaya yoğun olarak sürmemek ve elle veya fırçayla iyice dağıtmaktır. Yoksa o kısımda beyaz pudra görüntüsü kalabilir.

Kuru şampuanlardan faydalanabilirsiniz
Kuru şampuanlar son dönemin en gözde ürünlerindendir. Kullanımı oldukça pratik olup günlük koşuşturmanın içinde vakit ayıramadığınız saçlarınıza hacim ve canlılık katacaktır. Bu ürünler de pudra mantığı ile çalışmaktadır. Saçlarınız sık yağlanıyorsa kurtarıcı ürününüz olabilir. Diplere püskürttüğünüz bu ürünü yedirdikten sonra temiz görünümlü ve hacimli saçlara çok kısa vakitte ulaşabilirsiniz.

Saç derisine iyi bakın

Saç derisini çeşitli bakım yağlarıyla desteklemek saç derisinin sağlıklı olmasını dolayısıyla zamanla saçların daha dayanıklı, parlak ve hacimli olmasına katkıda bulunacaktır.

Saçlarınıza doğal dalgalar verin
Saçlarınızı bigudi ile sarabilirsiniz. Bu işlem de saçlarda yarattığı doğal dalgalar ile oldukça hacimli gösterecektir. Fakat bigudi biraz zahmetli ve zaman alıcı olabilmektedir. Bu nedenle isteğe göre maşa ile de bu işlem yapılabilir. Kalın bir maşaya sardığınız saçlarınız daha kısa bir zamanda hacim kazanmış olacaktır. Bu işlemi yapmadan önce saçları ısıya karşı koruyan ürünlerden faydalanmanızı öneririz.

4.1 25
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ