Hızlı makyaj yapmanın püf noktaları

Hızlı makyaj yapmanın püf noktaları

Hızlı makyaj nasıl yapılır?

Vaktiniz kısıtlı ama aynı zamanda güzel, bakımlı gözükmek istiyorsanız, doğru ve basit kombinlerle hızlıca yaptığınız makyajla bile gayet şık gözükebilirsiniz. Hızlı bir şekilde yapabileceğiniz birkaç makyaj tüyosu vereceğiz.

Öncelikle kullanacağınız makyaj tonları hafif tonlardan oluşmalı. Çünkü koyu makyaj tonları yanlışları daha belirgin hale getirir ve bunu düzeltmek oldukça vakit alır.

Eğer ten makyajı yapmanız gerekmiyorsa sadece allık, rimel, eyeliner ve bir parlatıcı rujla oldukça güzel gözükebilirsiniz. Fakat ten makyajı yapmak istiyorsanız günümüzde de oldukça yaygın, oldukça pratik olan renkli nemlendiricilerle işe başlayabilirsiniz veya sadece pudra da kullanabilirsiniz. Ancak ilk önce cildinizi mutlaka nemlendirmelisiniz!

  • Nemlendirdiğiniz cildinize renkli nemlendiriciyi veya pudrayı güzelce dağıtınız. Daha sonra göz kapaklarınıza ten renginize yakın, bej tonlarda bir far uygulayanız. Farı uyguladıktan sonra ince bir hat şeklinde eyelinerı üst göz kapağınıza çekiniz. İsteğe bağlı olarak kuyruklu eyeliner da çekebilirsiniz. Son olarak üst kirpiklerinize rimel sürünüz. Yanaklarınıza da doğal tonlarda yüz şeklinize uygun olarak allık uygulayınız ve dudaklarınıza süreceğiniz bir parlatıcıyla makyajınızı artık bitirebilirsiniz. Bu şekilde bir makyaj uygulamasıyla, kısa vakitte oldukça doğal ve şık görünebileceğinizden emin olabilirsiniz.
  • Eğer bu kadar ayrıntıya bile vaktiniz yoksa daha az malzemeyle de işe koyulabilirsiniz. Yine ten renginize yakın renkte bir farla işe başlayınız ve bolca rimel uygulayınız. Rimeli dikkatlice sürmelisiniz ki kirpikler birbirine yapışmasın. Ayrıca ikinci, üçüncü katı sürerken daha da dikkatli davranmalısınız. Bolca rimel sürdüğünüz kirpikleriniz oldukça etkileyici gözükecektir ancak dikkatli uyguladığınız takdirde. Yanaklarınıza yine hafifçe bir allık uygulayınız. Allık makyajın demirbaşıdır. Yüze sağlıklı, canlı bir görünüm vermektedir. Kullanacağınız ruj renginde ise özgürsünüz fuşya, pembe, narçiçeği, bordo vs allığınızla uyumlu bir tonda uygulayacağınız ruj ile gayet güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu makyaj uygulamasında gözler geri planda kaldığından rujunuz biraz daha çarpıcı tonlarda olabilir.
  • Ayrıca kısıtlı olan vaktinizde eğer oje de kullanmak istiyorsanız yine açık, doğal tonlarda bir oje kullanmalısınız ki yanlışlar belli olmasın. Ayrıca tek kat halinde rahatça uygulayabileceğiniz bu tonlar çok daha kolay kurumaktadır. Ancak siz piyasada satılan oje kurutuculardan kullanabilirsiniz veya başka bir yöntem olarak oje sürdükten sonra tırnaklarınızı buz dolu bir kasede bekletebilirsiniz. Bu ojenin daha çabuk kurumasını sağlayacaktır.

Elbette hızlı makyaj yapabilmek büyük oranda el alışkanlığınıza bağlıdır. Makyaj yaptıkça, ürünleri tanıdıkça eliniz buna yatkınlaşacak, çok kolay ve çabuk bir şekilde makyaj yapabileceksiniz.

5 4
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ