İlişkide yaş farkı

İlişkide yaş farkı

İlişkilerde yaş farkının olması, günümüzde oldukça yaygın olarak görülmektedir. İnsanlar kimi seveceğini, kime aşık olacağını kendileri seçemez. Kimisi kendi yaşında birine aşık olurken, kimisi kendinden yaşlarca büyük veya küçük birine aşık olmuş şekilde bulur. İlişki içerisinde yaş farklılığı, ilişki başlangıcında pek önemli değildir. İnsanlar ilişki başlangıçlarında adeta kör olurlar. Tek odaklandıkları nokta mutluluk olur ve bu mutluluk yaş farkının önemsiz olduğunu hissettirmeye başlar. Bu durum kadın ya da erkek için fark etmez. Her iki taraf içinde aynıdır. İlişki başlangıçlarında her şey güllük gülistanlık bir biçimde devam edebilir. Ancak bu iki birey arasında her zaman bir farklılık mevcut olur.

İlişki içerisinde yaşı büyük olan kişi, yaşı küçük olan kişiye göre daha çabuk olgunlaşmaktadır. 40 yaşına dahi gelmiş olsa hayata bakış açısında değişiklikler meydana gelir ve arayışları değişir. Bu durum içerisinde ilişkide genç olan kişi, yaşının büyük olduğu kişiye bir türlü anlam veremez. Kendini dışlamaya başlar. Yaşı küçük olan kişi, olgunlaşsa dahi, yaşı büyük olan kişi, küçük olanı her daim çocuk olarak görür.

Boşanma grafiğine bakıldığı zaman, boşananların büyük bir çoğunluğunda yaş farklılığı mevcuttur ve en iyi evlilikler aynı yaş içerisinde ki ya da maksimum 1-2 yaş farkı olan kişilerde olabilmektedir. İki adet hayali bir karakter yaratın. Bu iki hayali karakter ilişki içerisine girdiğinde her şey adeta kusursuz olacaktır. Zamanın ilerlemesiyle beraber olgunluk gelecektir ve gelen bu olgunluk ilişkinin soyutlanmasına neden olacaktır. Bu durum karşısında, ilişki içerisinde ki bireyler her gün yaptıkları sohbetleri en aza indirgemeye başlayacaktır. Durum bu şekilde ilerlemesi sonucunda ilişki içerisinde kopukluklar meydana gelecektir. Çoğu kişi, bu durumu çözmenin tek yolunun çocuk olabileceğini düşünür. Oysaki oldukça yanlış bir düşüncedir. Çocuk ilk etaplarda bir büyü gibi ebeveynlerin gözlerini karartabilir ancak çocuğun sorumluluklarının büyümesi sonucunda gözler hafif bir şekilde açılmaya başlar ve her şey kaldığı yerden devam etmeye başlar.

Bu durum karşısında en büyük sorunu yaşayan kişi çocuk olur ve ebeveynler, çocuğu düşünmeden kendi mutluluklarına odaklanırlar. Bir ilişki içerisinde yaş farklılığı oldukça yanlıştır. Çoğu bayanlar kendilerinden büyük birisi ile evlenerek, ilerleyen yaşlarında adam büyüyünce onun yanında genç kalarak beğenisi ile onu yanında tutabilme düşüncesi içerisine girer. Ancak güzellik, tüm her şeyde olduğu gibi geçicidir. Güzelliğiniz geçtiği zaman ne olacak peki?

4 4
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ