İri göz makyajı nasıl yapılır?

İri göz makyajı çoğu bayan tarafından tercih edilir. Gözleri küçük olan bayanlar, iri göz makyajı sayesinde...

İri göz makyajı nasıl yapılır?

İri göz makyajı nasıl yapılır?

Kimi insanlar iri gözlere sahip olarak, etkileyici görünmek ister. Kimi insanlar ise iri gözlerini rahatsız edici bulurlar ve bu yüzden bunu makyaj çözümleri arayarak, kusur olarak adlandırdıkları iri gözleri kapatarak normal görünmesini isterler. Kimileri ise iri gözlere sahip olabilmek için, iri göz makyajı ararlar. Bugün sizler için normal gözler için iri göz makyajının nasıl yapılacağını resimli olarak anlatmaya karar verdik. İri göz makyajını 3 bölümden oluşacak şekilde aşamalı olarak gösterdik. İsterseniz aşağıda bulunan ilk resmin üzerine tıklayarak açılan sayfa üzerinde resimleri net bir şekilde görüntüleyip ileri geri butonları ile diğer yapılması gereken aşamalara kolayca geçebilirsiniz. Dilerseniz bu sayfada kalıp aşağıda bulunan rakamlar ile diğer sayfalara geçebilirsiniz.

1. Bölümün 1. aşaması: Makyaj kullanımı

İri göz makyajı yapımı - 1Gözlerinizin etrafına süreceğiniz eyelineri bütün yol boyunca sürmeyin! Aksi halde çift sürüm sonucunda gözleriniz halkalı, elips gibi bir görünüme ulaşabilir ve uzak doğu ülkelerinden gelme gibi görünebilirsiniz. Kendinizde gizemli bir bakış ve etkileyici bir bakış arıyorsanız aşamalara devam edelim.

Aşama - 1 1. bölümün 1. aşamasının 1. kısmı
Aşama - 2 1. bölümün 1. aşamasının 2. kısmı
 

1. bölümün 1. aşamasının 1. kısmı Eğer alt kirpiklerinize eyeliner uygularsanız, bunu kirpiklerin alt kısmına ince bir çizgi şeklinde uygulamalısınız. Eyelineri uygularken gözünüzün iç köşesine kadar uzamasına izin vermeyin. Resimde olduğu gibi bir boşluk bırakarak etkileyici bir görünüme sahip olun..1. bölümün 1. aşamasının 2. kısmı Bu aşama içerisinde beyaz ya da açık renk tonları ile göz kalemi kullanarak ışık katabilirsiniz. Gözlerinize ışık katmak sizin daha etkileyici görünmenizi sağlayacağını unutmayın! Yalnız dikkat edin.. Fazla kaçırırsanız çok iri gözlere sahip olabilirsiniz. :)

1. Bölümün 2. aşaması: Eyelinerin simetrik kullanımı

İri göz makyajı yapımı - 41. bölümün 2. aşaması olan bu bölümde, gözlerinizin dış köşelerinin üst çizgisine, eyeliner sürerek uzatacağız. Bu bölgeye süreceğiniz eyeliner, hem kirpiklerinizi hem de gözlerinizi büyük göstermeye itecektir. Bu aşamayı, yapacağınız makyaj aşamalarının en zoru olarak adlandırabiliriz. Bu aşamayı yaparken son derece dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Aynı şekilde sürdüğünüz eyelinerin simetrik bir yapıda sürülmesi gerekmektedir. Bunun için bir ayna kullanabilir ya da bir arkadaşınızdan yardım talep edebilirsiniz.

1. Bölümün 3. aşaması: Gözlerinize ışık tutun!

İri göz makyajı yapımı - 51. bölümün son aşaması olan bu aşamada; gözlerinizin iç köşelerine beyaz göz farı ya da eyeliner uygulayın. Uygulayacağınız bu teknik, gözlerin içine daha fazla ışık geldiği görünüşünü vermenize yardımcı olur ve daha büyük görünümlü gözlerin etkisini yaratır. Gözünüzün iç köşelerine uygulayacağınız beyaz rengin sert olmamasına dikkat edin. Dilerseniz gözünüzün beyaz kısmını uzatan alt kısma beyaz astar uygulayarak kullanabilirsiniz.Aşağıda bulunan sayfa numarasına tıklayarak bir sonraki sayfaya geçip, iri göz makyajını güzelleştirmeye devam edebilirsiniz.

2. Bölümün 1. aşaması: Kaşlar ve kirpikler

İri göz makyajı yapımı - 6Bu kısımda kaşlarını alarak göz çevrenizi ortaya çıkartmalısınız. Resimde olduğu şekilde kaşlarınızın içeriden alt tarafını alarak kaşlarınızın kalkık olmasını ve gözlerinizi daha fazla ortaya çıkartmasını sağlayabilirsiniz. Bu aşamada yapacaklarınız tercihinize bağlıdır.

2. Bölümün 2. aşaması: Kirpiklerinizin uzun görünmesini sağlayın.

2. bölümün 2. aşamasının 1. kısmı 2. bölümün 2. aşamasının 1. kısmı
2. bölümün 2. aşamasının 2. kısmı 2. bölümün 2. aşamasının 2. kısmı
2. bölümün 2. aşamasının 3. kısmı 2. bölümün 2. aşamasının 3. kısmı
 

2. bölümün 2. aşamasının 1. kısmı olan bu kısımda kirpik bigudisi ile üst kirpiklerinizi kıvırarak hoş görünüş etkisiyle diğer kısıma geçerek devam edelim..2. bölümün 2. aşamasının 2. kısmında resimde olduğu şekilde maskara uygulayın.2. bölümün 2. aşamasının 3. kısmı olan bu aşamada gözlerinizin üst kısımlarına sahte kirpik uygulayın.Büyük kirpikler sizi oldukça çekici görünmenize yardımcı olacaktır!

2. Bölümün 3. aşaması: Gözlerinizi şekillendirin.

2. bölümün 3. aşamasının 1. kısmı 2. bölümün 3. aşamasının 1. kısmı
3. bölümün 3. aşamasının 2. kısmı 3. bölümün 3. aşamasının 2. kısmı
2. bölümün 3. aşamasının 3. kısmı 2. bölümün 3. aşamasının 3. kısmı
 

2. bölümün 3. aşamasının 1. kısmı olan bu kısımda gözlerinizin iç kısmına resimde olduğu gibi beyaz su hattı eyeliner uygulayın. Yada tercihinize bağlı olarak sol kısımda ki şekilde beyaz eyeliner sürdükten sonra, sağ taraftaki gibi ince bir şekilde siyah eyeliner sürebilirsiniz.3. bölümün 3. aşamasının 2. kısmında; krem, beyaz, beyaz ya da açık tonlarda ki renkler ile hafif olacak şekilde gölgeler uygulayın.2. bölümün 3. aşamasının 3. kısmında, gözünüzün üst kısmına ince bir hat ile eyeliner uygulayın.Aşağıda bulunan sayfa numarasına tıklayarak bir sonraki sayfaya geçip, iri göz makyajını güzelleştirmenin son bölümüne geçebilirsiniz.

3. Bölümün 1. aşaması: Göz şişliğinin çözümü

İri göz makyajı yapımı - 13Bu kısımda sizler için gözlerde bulunan şişlikleri azaltmak için önerilerde bulunacağız.Gözlerde bulunan şişlikleri azaltabilmek için;

  • Uyumanız gereken saatlerin altına inmeyerek bolca uyumaya bakın.
  • Her sabah uyandığınızda soğuk su ile yüzünüzü yıklayın.
  • Gözlerinizin üzerine, göz bölgelerinde kullanılan çay poşetleri yerleştirin. Bu işlemi uygulamanız cildinizi sıkılaştırır.
  • Tuz tüketimini azaltmaya özen gösterin. Çok fazla tuz tüketimi göz bölgelerinde şişliğe neden olur ve su tutmasına yol açar.
  • Kan dolaşımını arttırmak için egzersizlere başvurabilirsiniz.

3. Bölümün 2. aşaması: Göz altındaki siyahlıkların çözümü

İri göz makyajı yapımı - 14Göz altında bulunan karartılar, dış insanlar tarafından kötü bir izlenim bırakılmasına sebep olabilir. Göz altlarında siyah bir görüntünün olması, gözleri büyük gösterdiği gibi bir düşünceye kapılabilirsiniz. Ancak gözlerin altında bulunan karartılar, en güzel gözleri bile olumsuz yönde etkileyerek kötü görünmesini sağlayabilmektedir.Göz altlarında bulunan karartıları geçirebilmek için, sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Bunların yanı sıra, bol ve dengeli uyumak, sağlıklı beslenmek ve tuz tüketimini azaltmak gözlerin altında ki karartılardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

3. Bölümün 2. aşaması: Gözleriniz için bakım

İri göz makyajı yapımı - 15Gözlerinize soğuk kaşık uygulayın. Her gün uyumadan önce dolaba 2 adet kaşık koyun. Uyandıktan sonra gözlerinizi 1 dakika boyunca ovuşturun. Ardından gözlerinizin her biri için bir kaşık yerleştirin. Yaklaşık beş dakika boyunca bu işlemi uygulayın. Gözlere soğuk kaşık koyma yöntemi, gün boyunca gözlerinizin büyük ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

İri göz makyajının bitmiş hali

İri göz makyajı yapımı - 163 bölümden oluşan ve 15 farklı aşaması olan iri göz makyajını tamamladıktan sonra, resimde gördüğünüz gibi çekici gözlere sahip olabilirsiniz.

5 9
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ