Jantlarda oluşan lekeler nasıl temizlenir?

Yağmurlu havalarda, çamurlu yollarda git gel yaparken araçlarımızın kaportaları ve jantlarını pislik kaplar. Jantlarda oluşan lekeler nasıl temizlenir sorunuza yanıt olarak hazırladığımız yazı sayesinde jantlarınızı kolayca temizleyebileceksiniz!

Jantlarda oluşan lekeler nasıl temizlenir?

Jantlarda oluşan lekeler nasıl temizlenir?

Araba bakımı oldukça zorlu bir işlem olsa gerek. Arabanın üzerinde bulunan tüm her şey farklı yol izlemeleri ile temizlenmesi gerekmekte. Durum böyle olunca aklınıza jant üzerinde oluşan lekelerin nasıl temizleneceği gelir.

Yağmurlu, çamurlu yollarda gitme sonucu jantlar üzerinde zorlu lekeler meydana gelir. Hatta bazen yeni dökülmüş asfaltlı yollardan geçerken jantlara zift bulaşabilir.

Jant üzerinde bulunan lekeleri güç uygulama yolu ile de temizlemeniz mümkündür. Ancak güç uygulayarak sildiğiniz zaman, jant üzerinde çizilmeler meydana gelebilir.

Piyasa üzerinde jant üzerinde oluşan lekelerin temizliğini yapabilmek adına bazı kimyasallar bulunur. Bu kimyasalları bir bez yardımı ile jant yüzeyine sürmeniz sonucunda, oluşan lekeleri yumuşatır ve sabunlu su ile yıkamanız sonucunda kolayca çıkabilmektedir.

Eğer bu kimyasalları gereksiz bulursanız, araç şampuanı, geniş ve yumuşak bir sünger, jantlar için kullanılan asitler ve fırça yardımı ile kolayca temizleyebilirsiniz. Jant temizliğinizi düzenli olarak yapmanız, jantınızın ömrünü uzatmasıyla beraber göze parlak bir yapıda görünmesini sağlar.

Jant temizliğinin yanı sıra, araç kaportası nasıl temizlenir sorusuna yanıt arıyorsanız, sizler için yazdığımız yazıyı incelemenizi tavsiye ederiz.

5 1
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ