Japon yapıştırıcı elden nasıl çıkartılır?

Japon yapıştırıcı elden nasıl çıkartılır?

Japon yapıştırıcı elden nasıl çıkartılır?

Japon yapıştırıcı oldukça kuvvetli bir yapıştırıcıdır ve bunu hemen hemen tüm herkes bilir. Zarar görmüş eşyalar onarılırken genelde japon yapıştırıcı kullanılır ve japon yapıştırıcı eşyaların eskisi kadar sağlam olmasını sağlar. Japon yapıştırıcısını kullanırken farkında olmadan yada mecburiyetten elimize bulaştırmak zorunda kalabiliriz. Japon yapıştırıcısı kendi haline bırakıldığında günlerce elimizden çıkmayabilir.

Japon yapıştırıcısı, diğer yapıştırıcılara göre en hızlı kuruyan ve en zorlu yapıştırıcıdır. Japon yapıştırıcının cildimize bulaşması sonucunda bıraktığı lekeden kurtulmak için bir solvent (ayrıştırıcı) kullanmamız gerekir. Ayrıştırıcı özelliği ile adlandırılan, bayanların sıklıkla ojelerini çıkartmak için kullandıkları aseton adlı kimyasal ile tenimize bulaşan japon yapıştırıcılarından kurtulmamız çok kolaydır. Japon yapıştırıcısının bulaştığı bölgeye, 3-4 adet aseton damlatın ve o bölgeyi ovalayın. Bu sayede japon yapıştırıcısı yumuşama eğilimi gönderir ve teninizden kolay bir şekilde çıkar. Bu işlemi uygularken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi halde derinizde japon yapıştırıcı ile birlikte kalkabilir.
Piyasada japon yapıştırıcısını çıkartmak için özel kimyasallar bulunmaktadır. Bunlar kullanılma durumlarında çok dikkatli olunması gerekmektedir. Aksi halde cildinizde ciddi ve kalıcı hasarlar verebilir.

5 4
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ