Kadın ile erkek arkadaş kalabilir mi?

Kadın ile erkek arkadaş kalabilir mi?

Bu konu ile ilgili uzmanlar tarafından pek çok araştırma yapılmıştır. Araştırma sonuçları milletlere göre farklılık göstermektedir. Şöyle ki, bizim ülkemizin şartları doğrultusunda bu oran oldukça fazladır. İlk öncelikle ilişkisi olan ve karşıt cinse sahip arkadaşlığı örneklendirerek açıklayalım;

Hemen hemen bütün insanlar kıskançtır. Eğer bir ilişkiniz var ise ve sevgilinizin/eşinizin bir karşıt cins ile görüşmesini doğal olarak yadırgayabilir ve aklınıza şüpheler getirebilirsiniz. Bunları yapmakta oldukça haklısınız. Düşünün, yaşadığınız en ufak bir problemde, sevdiğiniz kişi kimin yanına gidecek? Tabi ki de o arkadaşının yanına gidecek. Sonuç itibariyle karşıt cinsler daha iyi anlaşır. Bu yüzden dolayı sorunlarını çözmek, paylaşmak için o erkeğe yada o kıza gidecektir. Sevdiğiniz kişi, siz yeterli anlayışı göstermenize rağmen, arkadaşından duyduğu anlayış ona daha fazlaymış gibi gelecektir. Durum böyle olunca, ona karşı sevgi, aşk beslemese bile bir takım duygular beslemeye başlayacaktır. Durum böyle oldukça onunla daha sık vakit geçirmek isteyerek sizi yeterince ihmal edecektir. Bir gün sizin en ufak bir patlama anınızda, onun üzerinde oluşan zayıflık sayesinde ilk fırsatta kendini onun kollarına atacaktır.

Bu yazıda anlatılanlar sadece dünya geneline göre anlatılan bir örnektir. Sonuçta sınırını bilen insanlarda vardır. Lakin sonuç ne olursa olsun, karşıt cins ile yapılan arkadaşlıklar yıllarca sürse bile sonucunda sevgili olmuş olunuyor. Bir sevgiliye göre arkadaşlar her zaman daha iyi anlaşır. Durum böyle olunca, ilişki içerisinde ki heyecan belli bir süre sonra ölmeye başlıyor ve en yakın arkadaşınıza karşı duygular beslemeye başlıyorsunuz. Durum böyle olunca, çok tehlikeli bir hal almış oluyor.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ