Kahverengi gözler için makyaj önerileri

Kahverengi gözler için makyaj önerileri

Kahverengi gözler için makyaj önerileri

Kahverengi gözlere sahip olan pek çok kişi renkli gözleri daha çekici bulur. Hatta bu yüzden renkli lens takmaya yönelirler. Ancak kahverengi gözler buğulu bakışlarıyla oldukça güzeldir. Doğru makyaj teknikleriyle oldukça güzel gözüken kahverengi gözler renkli gözlere kıyasla daha fazla renkle uyum sağlayabilir. Hemen hemen her renkle uyumlu olan kahverengi gözleri özellikle bahsedeceğimiz renklerle daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

Renk seçimi

Kahverengi gözlere neredeyse bütün renkler yakışmaktadır. Fakat, zümrüt yeşili, bakır rengi ve tonları, lacivert, kahverengi tonları, siyah, beyaz gibi renklerden faydalanarak gözlerinizin güzelliğine güzellik katabilirsiniz.


İşte bu renklerle yapılacak göz makyajları;

Lacivert: Lacivert, kahverengi gözlerle çok iyi kontrast yaratır. Lacivert bir far veya lacivert göz kalemiyle yapılacak dumanlı göz makyajı kahverengi gözlerle muhteşem uyum sağlayacaktır. Lacivert göz makyajını nude bir rujla tamamlamak oldukça zarif bir görüntü yaratır.

Günlük makyajınızda lacivert bir eyeliner (göz kalemi) ile sadece gözünüzü çerçeveleyip bol rimel kullanarak oldukça hoş bir görünüm yakalamak mümkün. Gece makyajlarınızda ise lacivert renk kalem veya farla buğulu bir göz makyajı yapabilirsiniz.

Bakır tonlar: Bakır tonları, kızılımsı kahveler kahverengi gözlere çok yakışmaktadır. Bu tonları günlük yaşantınızda da oldukça rahat kullanabilirsiniz.Kahverengi gözler için renk seçimi

Zümrüt Yeşili/Koyu yeşil: Bu renkler de kahverengi gözlerde muazzam durmaktadır.Zümrüt yeşili ile yapılan dumanlı göz makyajı gece veya gündüz kullanımda tüm dikkatleri gözlerinizde toplar. Yeşil bir far sürüp siyah kalem ile gözlerinizi belirginleştirmek oldukça hoş duracaktır. Göz kalemi dağıtılarak dumanlı bir görünüm elde edilebilir.

Siyah Far veya Göz Kalemi: Siyah far veya göz kalemi kullanılarak yapılan dumanlı göz makyajı kahverengi gözlere oldukça gizemli bir görünüm katar. Ten rengi veya sütlü kahve tonlarında bir farı göz kapağına genişçe sürün. Daha sonra kipik diplerinize gelişigüzel siyah kalem sürüp bunu bir fırça veya pamuklu kulak çubuğu ile dağıtın. Bu şekilde günlük kullanıma oldukça uygun olacaktır. Bu işlemleri yaptıktan
 sonra gözünüzün dış köşelerine aynı göz kalemi ile "<" yani "V" çizip bunu bir far fırçası ile dağıtarak gece makyajlarınızda bu görünümü kullanabilirsiniz. Tüm bu adımları siyah bir göz farı ile de yapabilirsiniz.

Siyah Eyeliner İle Kedi Gözler: Yalnızca eyeliner ile yapılan kedi gözü makyajı oldukça çekici durur. İnce veya kalın çekmek sizin tercihinize bağlıdır. Eyelinerı gözünüzün ortasından başlayarak nokta nokta dış köşeye kadar uygulayın. Daha sonra göz pınarlarınıza doğru getirin. Son olarak dış köşelere kuyruk yapın.

Kuyruğu yaparken alt kirpik dibi hizasını takip edin. Kuyruğun eğimini belirlemek yine sizin tercihinize bağlı. Kolay kuyruk yapabilmek için göz kenarlarınıza bant yapıştırabilir veya kredi kartı gibi bir şeyden faydalanabilirsiniz.

NOT: Far uygulamalarından önce göz kapaklarınıza bir far bazı kullanmanız göz makyajınızı daha kalıcı olmasını ve bozulmadan kalmasını sağlar.

4.9 14
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ