Kalçalar nasıl sıkıştırılır?

Çoğu insan kalçalarını sıkılaştırmayı özgüven eksikliğini gidermek için ister. Kimisi de kalçalarını sıkıştırarak seksi bir görünüm elde etmeye çalışır. Sonuç olarak her iki türlüde yapılması gereken hareketler aşağıda ki gibidir.

Kalçalar nasıl sıkıştırılır?

Kalça sıkılaştırma

Aşağıda anlatılan kalça sıkılaştırma haretleri hem baylar hemde bayanlar içindir. Her iki cinste kolay bir şekilde uygulayarak kısa sürede sıkı kalçalara kavuşabilir. Kalçaların düzensiz bir yapıda olması, yağ içermesi kişinin kendine özgü özgüveninin yok olmasına neden olmaktadır. Aşağıda size verilen yöntem oldukça etkili bir yöntemdir ve evde tek başınıza spor salonlarına para ödemeden uygulamanız mümkündür. Tek yapmanız gereken düzenli bir şekilde aşağıda verilen kalça sıkılaştırma hareketlerini takip etmek ve her gün düzenli bir şekilde uygulamak..

Kalça sıkılaştırma yöntemi 1

Kalça sıkılaştırma 1. aşama Yumuşak bir zemin üzerinde spor başlangıcı olarak bu pozisyona gelin.
Kalça sıkılaştırma 2. aşama Ardından bacaklarınızdan birini ilk olarak bu pozisyonda kaldırın ve öteki aşamaya geçin.
Kalça sıkılaştırma 3. aşama Kalça sıkılaştırmanın bu aşamasında ayağınızı bir önceki aşamaya göre daha yukarıya kaldırın.
 

Yukarıda verilen yöntemi uygularken ilk olarak birinci aşamadaki pozisyonu alın. Bu sadece başlangıçta nasıl durulması gerektiğiini gösteren bir yoldur. Ardından ikinci aşamaya geçin ve üçüncü aşamada yaklaşık bir yarım saniye kadar bekledikten sonra 2. aşamaya geri dönerek aynı işlemi uygulayın. Bu işlemi günde 5x14 olacak şekilde uygulayın ve işlemi uygularken bir set içerisinde bulunan 14lük uygulamayı ikiye bölün ve yarısını öteki ayağınızda uygulayın. Yani 7 tane sol ayak için, 7 tane de sağ ayak için uygulayarak toplamda 14 tane yapıp seti tamamlayabilirsiniz. Bu işlem oldukça etkili bir yöntemdir ve hatta ilk yapışınızdan sonra dahi sıkılaşmayı hissedebileceksiniz.

Kalça sıkılaştırma yöntemi 2

Aşağıda verilen yöntem, bir önceki kalça sıkılaştırma yöntemi ile ayndır. Tek fark, bu işlemi uygularken karın kaslarınızıda aynı anda çalışarak vücudun düzgünleşmesini sağlamaktadır.

Kalça sıkılaştırma - 1 Yumuşak bir zemin üzerinde spor başlangıcı olarak bu pozisyona gelin.
Kalça sıkılaştırma yöntemi 1. aşama Bu aşamada bacağınızı hafif bir şekilde içeriye doğru getirin.
Bu aşamada bir önceki yöntemde olduğu gibi bacağınızı yukarıya doğru kaldırın. Bu aşamada bir önceki yöntemde olduğu gibi bacağınızı yukarıya doğru kaldırın.
 

Birinci yöntemde anlatılan uygulamada ki açıklamaların aynısı bunun içinde geçerlidir. Bu uygulama sayesinde hem kalçalarınızı sıkılaştırmabilirsiniz hem de aynı anda karın kaslarınızın sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemler oldukça etkilidir ve aynı zamanda sindirim sorunu çeken kişiler için 2. verilen yöntem oldukça etkilidir.Ayrıca verilen hareket hakkında ya da merak ettiğiniz diğer konular hakkında aşağıda bulunan yorum kısmından sorularınızı sorarak cevaplanmasını sağlayabilirsiniz.

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ