Kalın Eyeliner Nasıl Sürülür?

Kalın Eyeliner Nasıl Sürülür?

Kalın Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner; çarpıcı bakışlara sahip olmak isteyen herkesin makyaj çantasında bulunması gereken bir kozmetik üründür.
Yapmanız gereken ilk şey kendinize en uygun eyelinerı seçmek. Hangi renk? Nasıl doku? Ve ne şekil bir uygulama istiyorsunuz? Kendinize en uygun eyelinerı seçmek için dikkat etmeniz gereken birkaç faktör var. Bildiğiniz gibi farklı eyeliner çeşitleri vardır. Kalem şeklinde, krem yasa sıvı şekilde bulunabilir. Renk çeşitliliği de sonsuzdur.

Eğer sarışın bir bayansanız kahverengi tonlarını kullanarak eyeliner sürebilirsiniz. Eğer koyu saçlı veya esmerseniz mutlaka siyahı tercih edin. Gözlerinizde yumuşak ve güzel görünen bir hat istiyorsanız krem ya da sıvı eyeliner tercih etmeniz gerekir. Bu tür eyeliner çeşitlerini uygulamak kalem eyelinera kıyasla daha kolaydır. Eğer daha buğulu bir etki istiyorsanız kalem eyeliner tercih etmelisiniz.

Nasıl görünmek istediğinize karar verin. Eyelinerinızı buna göre seçin ve buna göre makyaj yapın. Günlük hayatınızda hafif bir makyaj, gece daha yoğun bir makyaj idealdir.

Eyeliner her zaman far üstüne ve rimelden önce sürülmelidir. Her zaman yaptığınız gibi fondöten, allık, göz farı gibi malzemelerle makyajınızı yapın. Eyelinerınız krem ise temiz bir eyeliner fırçası ile sürebilirsiniz. Eğer kalem eyeliner kullanıyorsanız ucunun iyi açılmış olmasına dikkat edin.

Göz farınızın gün boyu ilk sürdüğünüz anki gibi kalmasını istiyorsanız göz farı astarı kullanmanız gerekir. Astarı kirpik çizgisine yakın sürün. Böylece gün boyu farınız sabit kalacak. Bizi sosyal sitelerden takip ederek eyeliner nasıl sürülür hakkında daha çarpıcı fikirlere ulaşabilirsiniz. :)

5 8
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ