Karın ağrısına ne iyi gelir?

Karın ağrısına ne iyi gelir?

Karın ağrısına ne iyi gelir?

Karın ağrısı, erkeklere göre en yaygın olarak bayanlarda görülmektedir. Dünya genelinde bayanlar çok fazla sindirim sorunu yaşamakla beraber birde bunların üstüne adet ağrıları eklenmektedir. Karın ağrısı genelde üşütme sonucunda meydana gelir. Bu yüzden dolayı giyilen kıyafetlerin çok iyi seçilmesi ve vücudumuzu sıcak tutmasına özen gösterilmelidir. Büyüklerimiz karın ağrısını; "karın ağrısı kabir azabının yarısıdır." şeklinde adlandırır.

Karın ağrısı, ayakların üşütülmesi, gaz sıkışması ve besin zehirlenmesi başta olmak üzere pek çok neden sonucu kendini göstermektedir. Bu yüzden dolayı en hızlı ve en iyi şekilde müdahale edilmesi gerekmektedir.
Gaz sıkışması, hazımsızlık gibi yiyeceklere dayalı nedenler sonucu oluşan ağrılarda 15 - 20 dakika boyunca yüksek bir tempoda koşmak ve egzersiz yapmak ağrının geçmesinde oldukça etkilidir.

Ayak üşütmesi sonucu oluşan karın ağrıları için en iyi çözümlerden birisi uyumaktır. Yada eskiden beri hal arasında uygulanan yöntemlerden birisi olan sıcak su torbasıdır. Sıcak su torbası karın ve ayak bölgesine konularak ağrının bir süre sonra geçmesi sağlanabilir.

Sıkça karşılaşılan karın ağrılarının bir diğeri ise gıda zehirlenmesidir. Tüketime uygun olmayan gıdalar karın ağrılarına ve daha ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Bu gibi durumlarda kesinlikle tıbbi bir çözüm gereklidir. Derhal bir sağlık kuruluşuna giderek tedavi olmanız gerekmektedir.
Ayrıca kadınların regl (adet) dönemlerinde yaşadıkları karın ağrılarını; bol sıvı tüketerek ve karın bölgesi sıcak tutularak engellenebilir.

5 2
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ