Karın kasları nasıl geliştirilir?

Karın kasları nasıl geliştirilir?

Evde masraf yapmadan karın kaslarımı nasıl geliştirebilirim?

Karın kasları sıkı olan kişiler hem daha fazla dayanıklı olur, hemde daha sıkı ve hoş bir vücuda sahip olurlar. Karın kaslarını sıkılaştırmak, geliştirmek isteyen kişilerin büyük bir çoğunluğu tonlarca para ödeyerek geliştirmeye çalışır. Oysaki vücut geliştirme işlemleri için onlarca para saçmanıza ve vücut geliştirme salonlarına gitmenize gerek yoktur. Bütün işlemleri sonuç itibariyle kendi başınıza da yapabiliyorsunuz.

Karın kaslarınızı geliştirebilmek için, elde etmeniz tek gereken şey sünger yüzeyine sahip bir halı veya kilim. Eğer elinizin altında bu yok ise, sırtınızın acımasını engellemek adına yumuşak bir zemin üzerinde de çalışabilirsiniz.
Karın kaslarınızı geliştirebilmeniz için size aşağıda resimli bir şekilde aşamalar verilmiştir. Aşamaları uygulayarak kısa bir sürede sıkı karın kaslarına sahip olabilirsiniz.

Karın kasları geliştirme 1
1. Aşama

Karın kaslarını geliştirmenin ilk aşamasında, fotoğrafta olduğu gibi yere uzanarak, ellerinizi kelebek şeklinde birleştirin.
Karın kasları geliştirme 2
2. Aşama

Bu aşamada, zeminden hafif yukarıya doğru kalkarak karın bölgesinin hareketlenmesini sağlayın.

Karın kaslarını geliştirme işlemini yaparken, çok fazla eğilmenize gerek yoktur. Spora ilk başladığınız zamanlarda yaklaşık 2 hafta kadar bu şekilde yaparak, bacak ile baş bölgesinde ki mesafeyi azaltabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrarlayarak, günde 5 set olmakla beraber 12 kez tekrarlayınız.

Sporu yaparken, zorlandığınız yerlerde nefes vererek, zorluğun azaldığı yerlerde nefes alarak ve bu işlemleri yavaş bir şekilde yaparak, kasın algılamasını sağlayabilir ve yaptığınız sporun etkili olmasını arttırabilirsiniz.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ