Kaş gürleştirmek için ne yapmalı?

Kaş gürleştirmek için ne yapmalı?

Kaş gürleştirmek için ne yapmalı?

Kaşlar yüz ifadesini oldukça etkilemektedir. Gür ve düzgün alınmış kaşlar güzelliğinizin önemli bir parçasıdır. Eğer kaşlarınız dökülüyorsa, seyrelme gözlemlediyseniz bazı bitkisel yöntemlerle kaşlarınızı gürleştirebilirsiniz. Olan kaşlarınızı güçlendirebilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerin en bilinenlerinden bahsedelim.

Çam balı ve sarımsak karışımı:

  • 1 diş sarımsak
  • 2 çay kaşığı badem yağı
  • 2 çay kaşığı çam balı

Sarımsağı ezip diğer malzemelerle bir kapta karıştırarak hazırlayacağınız bu karışımı 1 gün boyunca ağzı kapalı şekilde bekletin. Ertesi gün kaşlarınıza bir pamuk, pamuklu çubuk veya eski rimel fırçası yardımıyla uygulayınız. Sabah ve akşam olmak üzere bu karışımı uygulayıp bir süre bekletip yıkayınız. Uygularken gözünüze kaçırmaktan sakının.

Hint yağı:

Aktarlardan elde edeceğiniz bu yağı direkt kaşlarınıza sabah ve akşam olmak üzere uygulayınız. Durulama gerektirmeyen bu yağı badem yağı, zeytinyağı gibi yağlarla da karıştırıp kullanabilirsiniz. Eğer yağ kalıntısının sizi rahatsız edeceğini düşünüyorsanız en az yarım saat beklettikten sonra gül suyu ile silebilirsiniz.

Sarımsak ile kaş gürleştirme:

Son zamanlarda kaş, sakal ve saç gürleştirmede oldukça fazla duyduğumuz bir bitkidir sarımsak. Direkt kaşlara uygulama yapmak tahriş edebileceği için bir-iki diş sarımsağı ezip badem veya zeytinyağında 1 gece bekleterek uygulayabilirsiniz. 1 gece beklemiş olan bu karışımı sabah akşam kaşlarınıza uygulayıp en az yarım saat bekletip durulayınız. Uygulama için pamuklu çubuklardan faydalanabilirsiniz.

Vazelinle kaş gürleştirme:

Bir miktar vazelini benmari usulü ( cezve benzeri ısıya dayanıklı bir kabın içine vazelini koyup bu kabı da kaynayan suyun içine oturtarak) eritip içine badem yağı, ceviz yağı, fındık yağı gibi yağları karıştırıp bir kaba aktarın ve bu karışımı aklınıza geldikçe kaşlarınıza uygulayın. Bekletip daha sonra gül suyu ile pamuk yardımıyla temizleyebilirsiniz.

5 7
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ