Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Güzellik denince ilk akla gelen şeylerden biri de kaşlardır. Kaşlarımızın düzgün ve belirgin görünmesi daha çekici ve seksi bakışlara sahip olmamıza yardımcı olacak. Hepimiz istediğimiz kaş yapısına sahip değiliz maalesef. Bu yazımızda sizlere kaşlarımızın olduğundan güzel görünmesini sağlayacak birkaç yöntemi ve kaş kalemi kullanımını anlatacağım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; kaş kaleminin rengi tenimizle ve saç rengimizle uyumlu olması çok önemli. Ne çok koyu ne de açık olmalı. Kesinlikle saç rengimizden daha koyu olmamalı.

Şimdi kullanım şeklinden bahsedelim.

  1. İlk olarak yüzümüzü temizlemekle başlıyoruz. Bunun için doğal sabunlar ya da temizleme jeli kullanabilirsiniz.
  2. Daha sonra kaş fırçası ile kaşlar taranır. Böylece kaşlardaki boşluklar ortaya çıkar ve daha verimli bir boyama gerçekleştirilir.
  3. Doğal bir görünüm elde etmek için kaş kalemini eğik bir açıyla yani yatay şekilde kaşlardaki boşluklara uygulayın.
  4. Kaş kalemi kaşın belirginleşmesini sağladıktan sonra kaşlar kaş farı ile boyanır. Saç rengine uygun olması çok önemlidir.
  5. Özellikle dikkat edilmesi gereken nokta kaşların çok sabit boyanmamasıdır. Çünkü bu kaşların doğallıktan uzaklaşıp yapay bir görüntüye bürünmesine sebep olur.
  6. Son olarak eğer kaş makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız kaş rimeli ile kaşlarınızı kaş rimeli ile yukarı doğru rimelleyebilirsiniz.

Küçük bir tavsiyem daha var sevgili okurlar. Eğer kaşlarınız dökülüyorsa ve kaşlarınızın kalınlaşmasını istiyorsanız akşamları yatmadan önce badem yağı ya da zeytinyağı sürebilirsiniz. 2-3 hafta içinde değişikliği fark edeceksiniz.

5 4
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ