Katlı saç kesimi nasıl yapılır?

Katlı saç kesimi nasıl yapılır?

Katlı saç kesimi nasıl yapılır?

Bayanlar her zaman ki olduğu gibi kendileri için değişiklik içerisindedir ve son zamanlarda yaygın olarak tercih edilen katlı saç kesimine başvurabilirler. Katlı saç kesimi hem çoğu erkek tarafından beğenildiğinden, hem de hoş bir görüntü yarattığından dolayı tercih edilmektedir. Katlı saç kesimi için aslında kuaförlere giderek para ödemenize gerek yoktur. Aşağıda size katlı saç kesiminin nasıl yapılacağını en basit şekilde anlattık. Aşağıdaki adımları takip ederek katlı saç kesiminizi yapabilirsiniz.

Katlı saç kesimi için elde etmeniz gereken bir takım malzemeler bulunmaktadır. Fön çekerken kullanılan su ya da normal bir suya ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunun haricinde; İnce bir uca sahip bir makas, tarak, penuar ve efile makasına ihtiyacınız vardır.

Birinci adım => Saç kesimi yapılacak olan kişinin üzerine penuar ya da bir havlu örtün. Bu sayede kesim işlemi uygulanırken dökülecek saçların giysiye bulaşmasını engellemiş olursunuz.

İkinci adım => Elde ettiğimiz su yardımı ile saçları güzelce ıslatın. Saçları ıslatmanız, saç kesimi yaparken hem düzgün bir şekilde kesim yapmanızı hem de kolay olmasını sağlayacaktır. Bu işlemi uyguladıktan sonra saçlarda biraz karışıklıklar olacaktır. Bu sorunu gidermek için daha önceden elde ettiğimiz ince uçlu tarak yardımı ile saçları tarayarak karışıklığı giderebilirsiniz.

Üçüncü adım => Katlı kesim yapıldığından dolayı, kesme işlemine kah-kül olarak nitelendirilen saçın ön kısımlarını uçlarından kesmeye başlayınız.

Dördüncü adım => Saçları yukarıya doğru kaldırarak gerdirin. Gerdirme sonrasında uç kısımlarından hafif bir şekilde yavaşça makas ile kesin.

Beşinci adım => Kestiğiniz saç tutamını elinizden bırakmadan yeni bir saç tutamı alarak, önceki kestiğiniz saçların hizasında kesim yapın. Bu işlemi yapmanız oldukça önemlidir. Bu sayede katlı kesim gidişatı başarıyla ilerleyecektir.

Altıncı adım => Alın bölgesinde bulunan saçları ve ense bölgesinde bulunan saçları tutamlara ayırarak kısa olan saçlarla birleştirip aynı hizada kesin.

Yedinci adım => Kulak üzerinde bulunan saçlardan bir miktar alarak, önceki kestiğiniz saçlar ile birleştirerek aynı hizada kesim işlemini uygulayın.

Sekizinci adım => Kafa yapısı üzerinde sağ ve sol kısımlardan ayrı ayrı iki tutam olarak gerdirin ve iki tarafında birbirleri ile eşit olup olmadığını test edin. Eğer bir eşitsizlik mevcut ise makas yardımıyla eşit hizada düzleyin.

Dokuzuncu adım => Efile makasını elinize alarak kestiğiniz saç uçları üzerinde ufak dokunuşlar yaparak saç uçlarında inceltmeler yaratın.

5 10
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ