Kirpikleri Uzatmanın Yolları

Kirpikleri Uzatmanın Yolları

Kirpikleri Uzatmanın Yolları

Dolgun, uzun ve kıvrık kirpikler güzelliğin tamamlayıcısıdır. Kirpikleri uzatmak için çoğu zaman kozmetik malzemelerden faydalanılır. Ancak kozmetik malzemelerle elde edilen uzun kirpikler geçici bir çözümdür. Uzun kirpikler için doğal yollardan kalıcı çözümlere de başvurulabilir. Bunlardan birkaçını sizlerle paylaşacağız.

Hint yağı ile kirpikleri uzatmak…

Hint yağının saç ve kaşlardaki olumlu etkisi bilinmektedir. Yine kirpiklerinizde de bu yağı kullanabilirsiniz.

Hint yağını kakao yağı ile krem kıvamına getirerek kullanabilirsiniz. Kakao yağı katı bir yağdır. Bu yağdan bir miktar benmari usulü eritip, içine de bir o kadar hint yağını karıştırıp soğumaya bırakınız. Uygulama yaparken eski bir rimel fırçası veya pamuklu çubuklardan faydalanabilirsiniz. Ancak kirpiklerinize uygularken göze kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Hint yağı ve badem yağı karışımı

Yine hint yağını badem yağı ile aynı oranda karıştırarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu yağları istediğiniz oranda birbiriyle karıştırabilirsiniz. 1 yemek kaşığı olabilir, yağın şişesinin kapağı ölçüsünde olabilir…

 Buğday yağı ile kirpik uzatma

  • 1 yemek kaşığı buğday yağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı fındık yağı
  • 1 yemek kaşığı ceviz yağı
  • 1 çay kaşığı lanolin

Tüm bu malzemeleri karıştırıp düzenli olarak sabah akşam kirpiklerinize uygulayın.

Yağlar genel olarak kıl köklerini besler.  Badem yağı, zeytinyağı, hint yağı vb yağları bir araya getirerek veya ayrı ayrı kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Karışım yapmak ayrı ayrı yağların etkilerinden faydalanmanızı sağlar. Ancak bir çeşit yağ kullanmak da kirpiklerinizi besleyecektir.

5 10
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ