Kolay hamile kalma yolları

Kolay hamile kalma yolları

Çoğu kişiler çocuk yapmalarına rağmen bir türlü başarılı bir sonuç elde edemezler. Aslında bazı kolay hamile kalma yöntemleri bulunmaktadır. Misal olarak, hamile kalmak için uygun bir zamanın tercih edilmesi oldukça yararlı olacaktır. Kadın yumurtlama dönemine yakın tarihler seçilmelidir. Düzenli olarak 28 günde bir adet olan bayanın, yumurtlama dönemi ortalama olarak ayın 10 ile 14'ü arası kabul edilir.  Adet düzeni çoğu kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Eğer siz kendi yumurtlama döneminizi öğrenmek istiyorsanız, adet gördüğünüzden tarihten 14 gün geriye giderek yumurtlama döneminizi bulabilirsiniz. Örnek olarak 30 günde bir adet görüyorsanız, 30 gün içerisinden 14 çıkartarak 16 gün değerini elde edersiniz. Yani adet gördükten 16 gün sonra yumurtlama dönemi içerisine girmiş olursunuz.

Kolay hamile kalma yöntemleri

Eğer bu konuyu madde usulünce anlatmak gerekirse; anne adayının düzenli bir hayat şartlarına uyması gerekir. Yani düzgün beslenme, düzgün uyku düzenini koruma gibi. Tabi ki en büyük etkenlerden biri olan; sigara ve alkol tüketiminin olmaması gerekir. Bilindiği gibi alkol ve sigara tüketimi bir çocuk sağlığı için oldukça zararlıdır ve üremeyi en aza indirger.

Hangi yaş aralıklarında kolay hamile kalınır?

Kadınlarda doğurganlık oranına bakıldığında en yaygın olarak 20 ile 30 yaş arasında gözlenir. Kadınlarda 35 yaşından sonra yumurta olgunlaşma sürecinde yavaşlama olduğundan dolayı halime kalma ihtimalinde düşüşler meydana gelir. 40'lı yaşlara ulaşmayla beraber doğurganlık oranı belirgin bir seviyede azalma göstermeye başlar. En yüksek olduğu yaş oranı 20 ile 34 arasındaki yaşlar olarak kabul edilir.

Hamile kalmayı kolaylaştıran yiyecekler

Hamile kalma oranını yükselten, doktorlar tarafından onaylanmış bir yiyecek bulunmamaktadır. Lakin hamilelik öncesinde doktorlar tarafından tavsiye edilen bir takım yiyecekler bulunmaktadır. Halk tarafından bu yiyeceklerin hamileliği kolaylaştırdığı söylenilmektedir. Hamileliği kolaylaştıran yiyecekler olarak; süt ürünleri, ceviz, balık eti, kırmızı et, baklagiller ve yeşil yaprağa sahip bitkilerdir. Hamile kalmayı kolaylaştıran en büyük etkenlerden birisi düzenli bir beslenmedir.

Düzensiz adet görülmede yumurtlama hesaplama

Kadınların büyük bir çoğunluğunda adet düzensizliği bulunmaktadır. Durum böyle olunca yumurtlama dönemini öğrenmek oldukça zorlaşabilir. Düzensiz adet gören kişilerin yumurtlama hesaplaması yapması için bir kaç yol bulunmaktadır. Lakin yumurtlama sürecini kesin olarak belirlemek oldukça zordur. Adet düzensizliği, yumurtlama düzensizliğinden oluştuğu için kesin olarak öğrenmek mümkün değildir. Düzensiz adet gören kişiler yumurtlama sürelerini hesaplamaları için, eczanelerde satılan eliza yöntemi ile idrar üzerinde ki pik değerini ölçen kitler bulunmaktadır. Bu yöntem sayesinde doktora gitmeden evde kendiniz öğrenebilirsiniz. Lakin bu yöntem sayesinde kesin sonuç alacağınız garantisi verilmez.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ