Köpek İsimleri

Köpek İsimleri

Köpek isimleri

Dünyanın en sevimli ve en sadık köpeği sizinki. Ona henüz sahip oldunuz ve bir isme ihtiyacı var. Belki de, ileride sahip olmayı düşündüğünüz sevimli köpeğiniz için şimdiden isim aramaya başladınız. Peki en çok kullanılan ya da en orijinal köpek isimleri hangileri?

Köpek İsmi Seçerken

Her insanın kendi isminin özelliklerini taşıdığı düşüncesi, köpekler için de mevcut. Bu nedenle, örneğin büyük köpeklere verilen isimler ile terrier ya da kaniş cinsi köpeklere verilen isimler birbirinden hayli farklı.

En Sık Kullanılan Köpek İsimleri

Paşa, Tarçın, Maya, Hera gibi isimler köpeklerin en fazla sahip olduğu isimler arasında yer alıyor. Özellikle Golden Retriever cinsi köpekler için Paşa ve Maya isimleri çok sık kullanılıyor. Köpekler için sık kullanılan isimler arasında; Zeytin, Oscar, Tarçın, Rex gibi isimlerle de sıklıkla karşılaşılıyor. Tabii, köpeğe verilen isimler, sahiplerinin yaratıcılıkları ya da beğenileri ile de doğru orantılı.

İnsan isimleri de köpeklere zaman zaman verilebiliyor. Haydar, Mahmut, Memo gibi erkek isimleri köpekler için zaman zaman kullanılırken; Rüzgar, Yağmur, Yıldız, Dolunay gibi isimler de köpekler için kullanılabiliyor.

Köpeğinizin Adını Nasıl Belirlemelisiniz?

Köpeğinize vereceğiniz isim oldukça önemli. Çünkü onu herkes, bu isimle çağıracak. Köpek ismi seçerken, dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise, bu ismin sıklıkla değiştirilmemesi gerektiği. Zira köpeklerin, isimlerine alışma ve tepki verme süreci bulunmaktadır. enbilgi.com'e göre; İsmi sürekli değiştirilen bir köpek, adını duyduğunda tepki vermemeye başlayabilir. Bunun yanı sıra, köpeğinize vereceğiniz ismin, toplum açısından tuhaf bulunmayacak bir isim olması da önemli. Bu hem insanların köpeğinizin adını sorduğunda, rahatlıkla anlayabilmesi hem de onu sokak ya da parkta çağırırken, sorun yaşamamanız için önemlidir.

Köpeğinize İsim Ararken Bunlara Dikkat Edin

Köpeğinize insanlar için de kullanılan bir isim verebileceğiniz gibi, bunun bazı insanları kırabileceğini unutmamalısınız. Zira sizin köpeğinize vereceğiniz isim, bir insan için özel birini çağrıştırabilir. Köpeğinizi dışarıda gezdirirken, ona rahatlıkla seslenebileceğiniz ve köpeğinize yakıştığını düşündüğünüz bir ismi seçmek en doğrusu olacaktır. Sık kullanılan köpek isimleri arasında seçim yapabileceğiniz gibi, yeni bir isim üreterek de köpeğinizin adını koyabilirsiniz.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ