Kumral Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Kumral Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Kumral Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Hepimiz ayrı bir güzellikte yaratılmışız. Kimimiz sarışınız, kimimiz esmeriz, kimimiz kumralız. Bazılarımızın kahve gibi gözleri var. Bazılarımızın zeytin gibi simsiyah gözleri var. Kimimiz dünyanın her rengini ela gözlerimizde taşırız. Kimimiz denizi gözlerimize yükleriz. Kimimiz doğanın yeşilini gözlerimize sığdırırız. Hepimize farklı güzellikler verilmişken onu en iyi şekilde karşımızdakilere yansıtmamız gerekir. Derin, güzel bakışlar doğru yapılan makyajlarla ön plana çıkarılır. Tabiki yapacağımız makyajda saç rengimizin de ve ten rengimizin de büyük etkisi vardır. Peki, kumral kadınlara makyaj nasıl yapılmalı? Bundan bahsedelim..

Kumral kadınlar makyaj konusunda bazı sorunlar yaşatabilir. Esmerlerin yapacağı makyaj bellidir. Sarışınlar da genelde koyu bir makyaj yapmayı tercih ederler. Kumral bayanlar ise hep koyu makyaj yapmakla, sade görünmek arasında gidip gelirler. Kumral bayanlar makyaj yaparken doğal ama çekici olmayı amaç edinmeliler. Far olarak mavi, yeşil, kahverengi, kiremit rengi kullanılabilir. Bu yüzümüze bir renk katacaktır ve yüzümüzü aydınlatacaktır. Kumral bayanlar genelde bronz olduklarında çok çekici olurlar.

Bu yüzden fondöten kullanımında bronzluk veren fondötenleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda far uygulamasında sedefli farlar güzel olacaktır. Ayrıca simli kalemler gözünüzü ön plana çıkaracaktır. Kumral bayanlar ruj olarak pembe rengini kullanabilirler. Dudak renginde bir ruj ve dudaktan bir ton koyu dudak kalemiyle doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz. Eğer gözlere mavi far uygulaması yaptıysanız dudaklara gül kurusu ruj sürebilirsiniz. Allık olarak da şeftali tonlarda bir allık uygulaması yapabilirsiniz. Kumral bayanlar hem sade hem de çekici görünmek istiyorsanız bu makyajı uygulayabilirsiniz. Kumral kadınlara makyajın nasıl uygulanacağını anlattık. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere. :)

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ