Lif nasıl örülür?

Sürekli etrafa para saçmak yerine kendi lifinizi örmeye ne dersiniz? Hem çok daha sağlıklı hem de uzun ömürlü.. Lif nasıl örülür isimli yazımızda aşamalı bir şekilde kolayca lif öğrebileceksiniz.

Lif nasıl örülür?

Lif nasıl örülür?

Sürekli hazır liflere para vermek yerine çok daha sağlıklı olan örme lifler sayesinde daha uzun ömürlü kullanabiliriz. Tamamen enbilgi.com tarafından hazırlanan lif nasıl örülür isimli yazımızda, lif örülüşünü aşama aşama sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. İlk adım olarak aşağıdan başlayabilir ve sonucunda bitmiş halini görebilirsiniz.

Lis nasıl örülür? - 1. Aşama

İlk etapta üç adet zincir çekerek, ortadaki zincir kısmının içine üç kez sündürme işlemi uygulayarak tığın uç kısmında toplayın ve bir zincir içerisinde sıkıştırın. Bu işlemi sırayla tekrar tekrar uygulayarak 29 adet zincir yapın.

Lif nasıl örülür? - 2. Aşama

29 adet zincir kısmını yaptıktan sonra tığın üstünde toplamadan önce hemen yan tarafında iki zincir arasından üçlü olarak şekilde tığın üzerinde toplayın.

Lif nasıl örülür? - 3. Aşama

Yapmış olduğunuz üç adet zincirin hepsini tek seferde toplayın.

Lif nasıl örülür? - 4. Aşama

Dördüncü resimde gördüğünüz gibi, zincirleri düzgün bir şekilde yapmaya devam edin.

Lif nasıl örülür? - 5. aşama

Dördüncü resimde olduğu gibi beşinci resimde de gördüklerinizin aynısını uygulamaya devam edin.

Lif nasıl örülür? - 6. aşama

Altıncı resimde ise, resimde gördüğünüz şekilde sıra sonunu örün ve üçüncü sıraya geçin.

Lif nasıl örülür? - 7. aşamaLif nasıl örülür? - 8. aşamaLif nasıl örülür? - 9. aşama

 Yedi, sekiz ve dokuzuncu resimde gördüğünüz şekilde örmeye devam edin. Her sırada zincir sayısı 29 adet olacak şekilde ayarlayın. Toplamda 29 zincir ile başlamıştık. Alt üst tabandaki zincir sayısını da eklediğimizde 58 adet zincir etmektedir.

Lif nasıl örülür? - Son aşama

Yandaki resimde olduğu gibi, desen verebilmek için farklı bir renk kullanmaya başlayacağız. Resimde gördüğünüz gibi beyaz ve mavi renk tercih edilmiş durumda. Siz dilerseniz bu renklerin yerine farklı renkler kullanabilirsiniz. Mail ipten yatay bir şekilde zincirimizi toplamadan tığın üst kısmına aldık ve beyaz ipin başına bir zincir eklemesi yaparak çekin. Mavi ipi bırakarak, beyaz ipi alt kısımdan ve yandaki zincirin arasından alarak beyaz ip ile üçünü birlikte toplayın. Yukarıdaki resimde olduğu gibi devam ederek güzel bir lif örebilirsiniz.

Aynı işlemleri uygulamaya devam ettiğinizde aşağıda olduğu gibi lifiniz hazır hale gelecektir. Şimdiden sıhatler olsun :-)

Lif nasıl örülür? - Bitmiş hali

Ayrıca paylaştığımız lif modelleri ile, kendi lifinizi yaparken lif modellerinde bulunan modellerinden yararlanarak ortaya değişik modeller çıkartabilirsiniz.

5 12
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ