Limonata nasıl yapılır?

Limonata nasıl yapılır?

Limonata nasıl hazırlanır?

Yaz mevsimlerinde, insanın içini kavuran sıcaklarda soğuk bir limonata gibisi yoktur. Limonata hazırlığı için çok fazla malzemeye gerek yoktur. Limonata hazırlığı için, limonun dış yüzeyinden ince bir tabaka almanızda fayda vardır. Bu işlem için ince uçlu bir rendeden yararlanabilirsiniz. Limonun beyaz kısmını almadan dış kabuğunu acı olmaması için soyunuz.

Limon miktarını, hazırlayacağınız limonata miktarına göre ayarlamanız gerekmektedir. Genel olarak 1 litrelik bir limonata için 5 adet limon kullanmanız, limonataya su ekleneceğinden dolayı yeterli olacaktır.

Kabuklarını soyduğunuz limonları, blender yardımı ya da katı meyve sıkacağı ile sıkınız. Bu işlemlerde blender kullanmak daha etkili olmaktadır. Limon suyunu size daha iyi vermektedir. Limon suyunu, hazırlayacağınız kabın içerisine dahil edin ve tercihe bağlı olarak ufak bir portakalın kabuklarını soyarak yine aynı işlemi uygulayarak limonata içerisine karıştırmak lezzetini arttıracaktır. Blender ya da katı meyve sıkacağı ile elde ettiğiniz meyve suyunu süzerek, meyve kalıntılarının kalmasını engelleyebilirsiniz.

Tüm bu işlemleri sağladıktan sonra, limonata içerisine, tercihinize bağlı olarak 1 su bardağı kadar toz şeker ilave ediniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra çok iyi bir şekilde karıştırın ve yaklaşık 2 saat dolap içerisinde bekletin. Ya da 2 saat beklemek yerine içerisine buz ekleyerek daha hızlı bir şekilde tüketim aşamasına geçebilirsiniz.

5 4
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ