Nasırdan nasıl kurtulurum?

Nasırdan nasıl kurtulurum?

Nasırdan kurtulma yolları

Nasıl genellikle ufak ayakkabı giyme, ya da ayağımıza vuran ayakkabıları giyme sonucunda oluşur. Tabi bu sadece ayak bölgesinde görülmez. Mesela gitar çalan kişilerin parmak uçlarında dahi nasır oluşmaktadır. Ancak el bölgesinde oluşan nasırlar pek fazla önemli değildir. Özellikle ayak altında bulunan nasırların üzerine basıldığında bütün vücut ağırlığı üzerine bindiğinden kemiğe batan bir çivi acısı hissettirir.

Hastanelerde ufak bir operasyon ile vücut üzerinde bulunan nasırlardan kurtulmanız mümkündür. Ancak doktora gitmek yerine evde kendiniz çözüm bulmak isterseniz bir çok yöntem bulunmaktadır.

Her banyo sonrasında nasır bölgesinde sıcak suyun etkisi ile yumuşama meydana gelir. Bu sayede her banyo sonrasında bir törpü yardımıyla banyo sonralarında nasırlı bölgeyi törpüleyiniz. Ardından nem oranını yükselten kremler kullanarak denge oluşturulur. Bu sayede nasır bir süre sonra kendiliğinden geçer.

Ancak nasır problemi ile uzun süredir karşı karşıyaysanız bu çözüm sizin için etkili olmayabilir. Nasırın dış yüzeyini kaldırmak yeterli değildir önemli olan nasır kökünden kurtulmaktır. Uzun süre bu tip sağlık sorunu yaşayan kişiler sağlık kuruluşlarından yardım alarak bu sorunu ortadan kaldırabilirler.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ