Hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler

Hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler

Kekler için...

Size şaka gibi gelebilir ama denediğiniz zaman çok hoşunuza gidecektir. Kakaolu kekin yumuşak ve kabarık olması için kullandığınız dozun yarısı kadar kabartma tozu koyun, 1/2 bardak Coca-Cola ilave edin.

Uçuklara karbonatlı su...

Dudağınız uçukladığı zaman, her söylenene kulak asmayın. Karbonatlı su ile uçukları tedavi edebilirsiniz.

Kireç taşlarını nasıl yok ederiz?

Musluk kenarında oluşan kireç taşlarını, sıcak sirkeye batırılmış bir fırça ile temizleyin, eğer çıkmazsa ıslak bir süngerle deneyin.

Yağmur yağdığı zaman camlar buğulanır

Buna mani olmak için, sabunlu bir bezi, çalkalamadan kurutun, sonra camları iç tarafından silin. Bir dahaki temizliğe kadar camlarınız buğulanmayacaktır.

Tuz, sağlığa yararlıdır

Dişeti rahatsızlıklarında, küçük çocuklarda görülen basit yorgunluklarda, evde uygun ilacınız yoksa hemen tuzlu suyla gargara yapılmalı, biraz yakar, ama iyileştirir.

Kaktüs yetiştirenler içinKaktüs yetiştiriyorsanız, size bir önerimiz var. Kaktüsünüz eğer sararırsa, toprağına bir tutam toz şeker koyabilirsiniz. Yapraklarının kısa zamanda yeşerdiğini göreceksiniz. Unutmayın çiçeklerin de tatlıya ihtiyacı vardır.

Ah, bu diş ağrısı...

Çırptığınız yumurta akına, küçük bir pamuk parçası batırıp, ağrıyan dişinize koyun, ağrınız geçene kadar bekletin.

Külotlu çoraplar

Çekmecedeki külotlu çorapların birbirine karışmasını önlemek için, bir ayakkabı kutusu veya bir başka karton kutunun içine minik kartonlarla bölmeler yapın. Her bölüme birer çorap yerleştirin. Kutuyu çekmecenize koyun, her an düzenli dursunlar.

Kestaneli kek

Kekinizin üzerine meyve yerine bir kat marmelat veya reçel koyun, üzerine haşlanmış ve ortadan ikiye ayrılmış kestaneleri dizin, ayrı bir kapta erittiğiniz çikolatayı üzerine dökün. Değişik bir damak zevki tadacaksınız.

Kırılabilir eşyalara dikkat

Kristal bardaklar, ayna, cam vazo, kırılabilir her türlü eşyanızı ambalajlamadan önce nemli gazetelerle sarın, kuruduğu zaman hem eşyanın şeklini alacak, hem de koruyacaktır.

Yağlı elitler için bademli temizleyici

Gerekli malzeme: Yarım çay fincanı tatlı badem yağı, yarım çay fincanı mısır unu, yarım çay fincanı zeytinyağından yapılmış iyi cins sabun rendesi.Bu malzemeyi harmanlayıp bir kavanoza koyun. Kullanacağınız zaman kavanozdan yeterli miktarda alıp sulandırarak kullanın.

Şurubun dibe çökmemesi için…

Özenle hazırladığınız hamur tatlılarında bazen şurup dibe çöker, üstü kek gibi olur, hem göz zevkinizi hem de damak zevkinizi bozar. İşte size ufak bir hile... Hamuru firma koymadan önce üzerine iki kaşık limon suyu dökün, şurubun dibe çökmesini engelleyin.

Tenis ayakkabılarınız kirlendi mi?

Tenis ayakkabılarınız, temizledikten sonra eski beyaz-lığına kavuşmasını istiyorsanız, parke cilasıyla cilalayın. Parke cilası ayakkabılarınızı bembeyaz yapacaktır.

Öksürük tuttuysa

Soğuk ve yağmurlu bir kış gecesi, ani gelen kuru ve inatçı öksürük nöbetine, bir çorba kaşığı zeytinyağına birkaç damla limon damlatıp için.

Küf lekesi

Çamaşırdaki küf lekesini çıkartmak için, çamaşırı eşit miktardaki su + oksijenli su karışımının içinde biraz bekletin.

Susuzluğu gidermek İçin

Susuzluğunuzu giderebilmek için etkili bir içecek: Cam bir şişeye su koyun. İçine 3 kaşık bal, 3 kaşık saf sirke koyup iyice karıştırın. Bu karışımı için, çok etkili olduğunu göreceksiniz.

Emaye tencerelerdeki lekeler için

Eskiyen veya yıpranan emaye tencerelerdeki lekeleri çıkarmak için asla tel ovucu kullanmayın, tencereyi su ile doldurup, içine patates kabuklan atın ve on dakika kaynatın, tencerenizin tertemiz olduğunu göreceksiniz.

5 3
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ