Primer Nedir?

Primer Nedir?

Primer Nedir?

Primer adıyla belki bu kozmetik ürününün hangisi olduğunu bilemiyor olabiliriz. Peki primer nedir? Ne amaçla kullanılır? Primer cildi makyaja hazırlayan bir üründür. Makyajdan önce cilde sürülür. Primerin yaygın kullanılan ismi makyaj bazıdır. Makyaj bazı uygulamak, makyajın daha kalıcı olmasını sağlar. Çeşit çeşit makyaj bazı vardır. Göz için, kirpik için, göz kapakları için, yüz için… Tabi ki en çok tercih edilen türü yüz için olanlarıdır. Yüz primerları kremsi, likit formülüyle makyaj öncesi cildi kusursuzlaştırır. Ayrıca en önemli özelliklerinden biri ciltle makyaj arasında bulunarak cildi korumasıdır.

Bir diğer önemli özelliği de burun çevresindeki kızarıklıkları, yüzdeki kırışıklıkları görünümünü azaltır ve de gözeneklerin küçülmesinde etkilidir. Bazlar yapısal olarak da birbirinden farklılaşır. Yağlı bir cildiniz varsa matlaştırıcı bir baz tercih edebilirsiniz. Cildiniz cansız ve yorgun görünüyorsa aydınlatıcı bir baz, kuru bir cildiniz varsa da nemlendirici bir baz tercih etmelisiniz.

Cilt tipine göre doğru bir baz kullanmak çok önemlidir. Primerı istediğiniz her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özel bir davete mi katılacaksınız? Makyajınızın uzun süre bozulmadan cildinizde kalmasını mı istiyorsunuz? O zaman yardımına başvuracağınız en büyük destekçiniz makyaj bazları olacaktır. Aynı zamanda makyajınızın uzun süre kalması gereken iş gezilerinde veya makyajınızı yenilemeye fırsat bulamayacağınız zamanlarda da makyaj bazını kullanabilirsiniz. Makyaj bazı sayesinde cilt makyaj malzemelerinin emilimini gerçekleştiremez ve ciltte akne, sivilce oluşumu engellenmiş olur.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ