Ruj lekesi nasıl çıkar?

Ruj lekesi nasıl çıkar?

Ruj lekesi nasıl çıkar?

Ruj lekesi nasıl çıkar sorusunu sorduğumuzda genelde ilk aklımıza gelen, erkeklerin gömlek yakalarında oluşan lekelerdir. Ama halbuki ruj lekesi sadece erkekler üzerine değil, kadınlar ruj sürerken kıyafetlerine de bulaşabilir. Peki ruj lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabına gelelim; genel olarak bayanlar dudaklarına ruj sürerken kıyafetlerine bulaştırmaları oldukça sinir bozucu bir durumdur. Çoğu kişi ruj lekesi bulaştığı zaman, ruj lekesini temizlemek yerine yeni bir kıyafet girer ve ruj lekesinin bulunduğu kıyafette zaman ilerledikçe ruj lekesinin çıkması oldukça zorlu bir hale ulaşıyor. Ruj lekesini çıkartmak için etkili çözümler bulunmaktadır.

Ruj lekesi nasıl çıkar?

Ruj lekesinin bulaştığı dokuyu temizlemek için; ruj lekesinin bulaştığı kıyafete, etere bastırılmış pamuk ile leke bölgesi güzel bir şekilde silinmelidir. Ardından sabunlu bir sıcak su içerisinde lekeli bölge güzelce yıkanmalıdır. Gömlek kuruduğunda lekenin çıktığını görebilirsiniz.

Bu yöntem dışında; ruj lekesinin bulaştığı kıyafetin lekeli bölgesini oksijenli su yardımı ile temizleyebilirsiniz. En pratik yollardan birisi budur.
Eğer temizleme işlemi için vaktiniz uzun ise, ruj lekesi nasıl çıkar isimli yazımızdaki aşamalardan önce; geceden leke bölgesine deterjan dökerek çitileyin ve çamaşır makinesine atın. Bu yöntem içlerinde en etkili çözümlerden birisidir.

Aynı zamanda, ruj lekesi nasıl çıkar isimli yazımız hakkında, ruj lekesini çıkartma adına önerilerinizi aşağıda bulunan yorum alanından yazarak, yazımıza katkıda bulunabilirsiniz.

5 2
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ