Saç rengi nasıl açılır?

Saç rengi nasıl açılır?

Saç rengi nasıl açılır?

Saç rengi nasıl açılır denildiğinde ilk akla gelen cevaplardan birisi; Çoğu zaman insanlar saç renklerin sıkılır ve daha açık tonlarda bir saça sahip olmak ister. Bu gibi durumlarda boya kullanmak, erken saç beyazlattığından ve sağlığa zararlı olduğundan saç rengini açabilmek doğal yollara başvurmak gerekebilir.
Saç rengini açabilmek için, bir kaç malzeme elde etmeniz yeterlidir.

Saç rengini açabilmek için gerekli malzemeler;

  • Toz bir açıcı
  • Oksidan
  • Penuar
  • İnce uçlu tarak
  • Lastik eldiven

Saç rengi nasıl açılır?

Saç rengi nasıl açılır sorularını sormaktan sıkıldıysanız ve artık saç renginizi açmak istiyorsanız ilk etapta; Yukarıda ki malzemeleri elde ettiğiniz zaman, saç renginizi açabilmeniz için hazırlığa başlayabilirsiniz.
İlk adım olarak, toz açıcıyı bir kabın içerisine koyarak, oksidan eklemesi yapın. Ardından puding kıvamına gelinceye dek bir kaşık yardımıyla karıştırın. Eğer saçınız çok koyu bir yapıya sahip ise, oksidan seçimine dikkat etmelisiniz. Koyu saçlar için, yüzde dokuz açma özelliği bulunan bir oksidan tercih ediniz.

Açıcıyı hazırladıktan sonra, saçınızı boyamadan önce üstünüze bulaşmaması için koruma maksatlı bir havluyu ya da bir poşeti boynunuza serin. Ardından saçları toka yardımları ile yukarıda olucak şekilde parçalar halinde tutturun. Buraya kadar başarılı bir şekilde geldikten sonra ellerinize lastik eldiveni geçirerek işleme başlayabilirsiniz.

Saçlar üzerinde, dip kısımlar daha hassas olduğundan, dip kısımlar diğer kısımlara göre daha çabuk açılır. Bu yüzden dolayı, hazırlamış olduğunuz açıcıyı saç diplerine ve saç uçlarına uygulayınız. Bu uygulamaya enseden başlamalısınız.

Bundan sonraki aşamalarda, elinize bir miktar saç alarak ilk etapta tarak ile tarayın ve ardından açıcıyı uygulayın.

Bu kısımları tamamladıktan sonra, saçın üst yani tepe bölgesine açıcı uygulamaya başlayabilirsiniz.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra, yaklaşık on dakika kadar bekleyin. Ardından gözle görülür bir biçimde, saçlarınızda açılma olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Saç rengi nasıl açılır isimli yazımızın son aşaması olarak, saç istediğiniz renk tonlarına ulaştığında, orta sıcaklıkta bir su yardımı ile saçlarınızı güzel bir şekilde yıkayınız.

Saç rengi açımı tamamladıktan sonra, saçını boyamak isteyen kişiler istedikleri renge boyayabilir, yada açılmış saçın keyfini sürebilir.

Saç rengi nasıl açılır isimli yazımızı uyguladıktan sonra, sonuçlarınızı aşağıda bulunan yorum kısmından yazabilir ve çoğu kişinin korkusuz bir şekilde saç rengi nasıl açılır isimli yazımızı uygulamalarını sağlayabilirsiniz.

5 4
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ