Saç yağlanmasına doğal çözümler

Saç yağlanmasına doğal çözümler

Saç Yağlanmasına Doğal Çözümler

Sık yağlanan saçlar saçların güzelliğine gölge düşürür. Sık yağlanma genetik ve hormonal sebeplerden kaynaklanabildiği gibi fön çekmek gibi saçların ısıya maruz kalmasıyla da ilgili olabilmektedir.

Saçlarda meydana gelen sık yağlanma için bitkisel tariflerden faydalanabilirsiniz. Saçlarınızın sık yağlanma sorununu giderecek bitkisel tarifleri sizler için açıklıyoruz.

Saçların sık yağlanmasını giderecek bitkisel tarif

  • 1 tutam biberiye
  • 1 tutam ısırgan otu
  • 1 çay kaşığı nane

Bunları kaynamış suya atıp demlenmesini sağlayın. Ilıdıktan sonra saç diplerinizi bu karışım ile ıslatın ve masaj yapın yarım saat bekletip durulayın. Bu tarifi dilediğiniz zaman taze hazırlayıp uygulayınız.

Saçlardaki yağlanma sorunu için kekik suyu

1 su bardağı suyun içine yarım çay bardağı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı kekik suyu koyup tahta kaşıkla iyice karıştırınız. Bu karışımı duştan çıkmadan önce saç diplerinize uygulayıp yarım saat beklettikten sonra ılık su ile tekrar durulayınız.

Sık yağlanan saçlarınız için limon ve ısırgan

Sık yağlanan saçlar için özel ısırgan otlu şampuanlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca şampuanınızın içine 10 damla ısırgan otu yağı 10 damla limon yağı damlatıp iyice çalkaladıktan sonra her banyoda kullanabilirsiniz.

5 15
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ