Saça nasıl maşa yapılır?

Saça nasıl maşa yapılır?

Saça nasıl maşa yapılır?

Günümüzde sık sık bayanlar mevcut görünümünden sıkılırlar ve kendileri üzerinde ufak olsa dahi değişiklik yapma arayışı içerisine girerler. Bu arayışlardan biriside saça nasıl maşa yapıldığıdır. Saça yapılan maşa bir çok kişi tarafından beğenilmektedir. Ve durum böyle olunca bayanlar saçlarına maşa yaptırmak ister.

Kimi bayanlar maşa gibi basit bir işlem için kuaföre giderek para vermek istemez. Bizde sizi tasarruf ettirmemek adına evde nasıl saçınıza maşa yapabileceğinizi araştırdık ve sizler için hazırladık.
Sizlerde aşağıda bulunan resimlere bakarak ve bilgileri takip ederek saçınızda ufak değişiklikler yaratabilirsiniz.

Saça nasıl maşa yapılır? - 1

Maşa yapmadan önce saçların kuru olduğuna emin olunmalıdır. Aksi takdirde saç şekil tutmaz. Maşaya başlamadan önce saçı ısıdan koruyucu bir ürün kullanmak saç sağlığı açısından faydalı olacaktır. Bu tür ürünler piyasada mevcuttur.

Maşanın ısı ayarını saç tipinize göre arttırıp azaltabilirsiniz. İnce telli saçlar için maşanın ısısının fazla yüksek olmaması idealdir. Maşanızın teflon veya seramik olması saç sağlığı için önemlidir.

Saçlar güzelce tarandıktan sonra tutam tutam ayrılarak maşaya sarılır. Birkaç saniye beklettikten sonra saç maşadan yavaşça ayrılmalıdır. Elde ettiğiniz dalgalara soğuyana kadar dokunmamalısınız ki şeklini korusun. İstediğiniz kalınlığa göre maşaya sarılacak saç miktarını ayarlamalısınız. Fakat ince bir maşaya çok fazla saç sarma malısınız yoksa şekil tutmayacaktır.

Saça nasıl maşa yapılır? - 2

Bu işlemleri saçınızın her tutamında uygulayın. Ve ulaşmış olduğunuz bukleli saçların şeklini 15 cm uzaktan uyguladığınız saç spreyi ile sabitleyebilirsiniz. Sprey kullanmak isteğe bağlıdır.

Eğer istediğiniz görünüm buradaki gibi su dalgası şeklindeyse;

Su dalgası saç modeli

Bunun için saçlar 4. resimdeki şekle geldikten sonra - dikkat edilecek nokta bu işlem sertleştirici sprey uygulamadan önce yapılmalı - şu işlemi yapabilirsiniz;

Saça nasıl maşa yapılır? - 3

Geniş dişli bir tarakla saçlar yavaşça taranarak dalgalar bu şekilde açılabilir ve böylelikle daha doğal dalgalara kavuşabilirsiniz. Arzu edilen görünüme ulaştıktan sonra yine isteğe bağlı olarak bir miktar saç spreyi uygulanarak dalgaların kalıcılığı arttırılabilir.

Maşa işlemi el alışkanlığı kazanıldıkça çok rahat yapılabilecek bir işlemdir. Tüm bu işlemlerden sonra saçlarınız kullanıma hazırdır. Maşa, hem gece kullanım için hem de gündüz kullanım için ideal bir görüntüye ulaşmanız adına oldukça pratik bir yöntemdir.

Saça nasıl maşa yapılır? - 4

5 6
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ