Sevgiliye mektup örnekleri

Sevgiliye mektup örnekleri

Sevgiliye mektup örnekleri

Hayatın bir çok anında sevdiğimiz kişiye, duygularımızı bir kağıda dökerek onun mutlu olmasını sağlayabiliriz. Günümüzün teknolojisi sayesinde, kağıda yazılarak gönderilen mektuplar anlamlarını yitirdi. Oysaki sevdiğiniz bir kişiye yolladığınız/yollayacağınız mektuplar onun gözünde çok önemli olsa gerek. Sonuçta bunu hayat boyu saklayabilir ve her gördüğü anda okuyarak tekrar tekrar sizi düşünebilir. Sevgilinize mektup yazmanız için pek çok neden olabilir. Mesela mektup içerisine tanıştığınız günü ekleyerek onun gözlerinde o anın tekrardan canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sevgiliye mektup örneği;

Bir yaz akşamında; gözlerine baktığım anda, göz bebeklerinde bana ne kadar masumca baktığını gördüm. Bir annenin çocuğuna bakması gibi şefkat doluydu.. O gece sanki bütün her şey bizim içindi. O anda çalan en sinir bozucu şarkıların bile duyulması gereken en güzel melodiymiş gibi gelmesi.. Rüzgarın tenimizi okşayıp geçmesi, denizde oluşan meltemin göz alıcılığı, gökyüzündeki yıldızların güzelliği.. Karaya vuran her bir dalganın yarattığı eşsiz ses.. Her şey o kadar güzeldi ki..

Masallar her zaman güzel ve olağanüstü şeyleri içerir. Tıpkı senin gibi. Öylesine kusursuz öylesine masumsun ki.. Kışın başlamasına doğru, geceleri çimlerin, ağaçların yapraklarında oluşan çiğ tanesi kadar etkileyicisin. Şuan yanında olup, o masum gözlerinin içine bakarak sana sımsıkı sarılmayı o kadar çok isterdim ki.. Sen benim için, bir ressamın hayatında gördüğü/görebileceği en güzel şeysin.

Bir ömür boyunca senin kollarında, senin; başımı döndüren kokunu içime çekerek, yanı başında bir hayat geçirmeyi istiyorum.

Denizi güzel yapan şey; durgunluğu olsa gerek..
Gülü güzel yapan şey; açılmamış tomurcuğu olsa gerek..
Kışı güzel yapan şey; rüzgar eşliğinde savrulan karlar olsa gerek..
Yazı güzel yapan şey; o derin sularda ayakların yere değmeden serin sulara kendini atmak olsa gerek..

Aslında tüm her şey birbirine bağlı. Tıpkı tüm her şeyin sana bağlı olması gibi. Eğer senin içinin güzelliği olmasa, senin sevginin ve aşkının saflığı olmasaydı geriye güzel olan ne kalırdı ki? Hayata güzelliklerle bakmamı sağlayan tek şey sensin!

Her zaman seni çok seven ben..

İstek üzerine eklenmiş farklı bir sevgiliye mektup örneği

Sevgiliye mektup örnekleriDuygularımı ifade etmekte her ne kadar zorlansam dahi, senin yanındayken hissettiğim o çocuksu hissi tarif etmem imkansız. Seninle beraber gülüşmelerimizi hatırlıyorum da kadar saf ve masum ki.. Keşke kendini benim gözlerimden görebilme imkanın olsaydı. İşte o zaman sana hissettiğim tüm duygular karşısında ne kadar eşsiz bir varlık olduğunu anlardın.

Bazen zamanın durmasını isterken bazen de hızlanmasını istiyorum. Zaman ne kadar hızlanırsa sana kavuşmam o kadar hızlı olacak çünkü. Bir çocuk anne sevgisine ne kadar hasretse işte bende o kadar hasretim sana. Seni görmediğimde geçen zaman o kadar anlamsız ve tatsız ki sevgilim.. Sen tanrıya inanmamı sağlayan mucizesin. Gözlerinin parıltısına kapılıp sonsuzluğa ulaşmak istiyorum.

4.6 17
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ