Sırt kası nasıl yapılır?

Sırt kası nasıl yapılır?

Sırt kası nasıl yapılır?

Sırt kaslarına sahip olmak kimine göre hoş kimine göre kötü bir görünüş olabilir. Aslında sırt kaslarına sahip olmak görünüşten çok sağlık açısından oldukça yararlıdır. Özellikle uzun süre boyunca oturan ya da ayakta duran kişiler için önemli bir uygulamadır. Sırt kaslarınızı geliştirerek, sırt bölgenizde ki sorunları en aza indirgeyebilirsiniz. Üstelik bel ağrısı yaşıyorsanız, yaptığınız sırt kası geliştirme işlemi sorunlarınızın azalmasını sağlayacaktır.
Aşağıda sizler için sırt kası geliştirme hareketleri aşamalı bir şekilde verilmiştir. Bu işlemi yaparken ihtiyacınız olan tek şey dambıldır. Aşamaları takip ederek kolay bir şekilde sırt kası elde edebilirsiniz. Aynı şekilde aşamaların sonunda yer alan açıklamalara uymanız oldukça önemlidir.

Sırt kası geliştirme 1. aşama İlk aşamada bacaklarınızı omuz hizasında olacak şekilde açınız ve eğilerek kollarınızı yere doğru sarkıtınız.
Sırt kası geliştirme 2. aşama Bu aşamada istifinizi bozmadan sabit bir şekilde dururken kollarınızı eşit olacak şekilde yukarıya doğru kaldırın ve yarım saniye bekleme yaparak aşamayı başa alarak tekrarlayın.

Sırt kası geliştirmeye başlarken ilk etapta birinci aşamada olduğu gibi eğilerek bacaklarınızı omuz hizasını geçmeyecek şekilde açınız. Bu sayede bacaklarınıza eşit güç paylaşımı yapılacağından çıkabilecek aksilikleri önlemiş olacaksınız. Kollarınızı düz bir şekilde yere doğru sarkıtın ve ikinci aşamaya geçerek kollarınızı yukarıya doğru kaldırın. Bu işlem sonucunda kısa sürede sırt bölgenizin sıkılaşmasına, kas oluşmasına ve bir takım sağlık sorunlarına önlem almış olacaksınız.

İlk aşamayı yaparken güç uygulanmadığından dolayı, bu kısımda nefes alın ve ikinci aşamaya geçtiğinizde nefesi verin ve yaklaşık yarım saniye kadar bekleyiniz. Bu işlemi yaparken yarım saniye kadar beklemeniz, o anda yapılan işlemin kasın algılamasını sağlayacağından dolayı önemli bir etgendir. Sırt kası geliştirme işlemini 5x15 olacak şekilde yapınız. Yaptığınız her 1 sette yani 15 kez yaptıktan sonra 1 dakika kadar kendinize zaman tanıyın ve bir sonraki seti uygulamaya başlayın.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ