Su çiçeği ve tedavisi

Su çiçeği ve tedavisi

Su çiçeği ve tedavisi

Su çiçeği antibiyotik gerektirmeyen, viral bir enfeksiyondur. Non-steroid antiflematuar tipli ilaçlar; su çiçeği gibi enfeksiyona bağlı rahatsızlıklarda riski arttırdığı için, bu tip hastalıkların tedavisinde bu tip ilaçlar kullanılmamaktadır.

Bunların yanı sıra, genelde bireyler su çiçeği geçiren çocuklara, hastalıkları seyir halindeyken aspirin vermektedir. Bu çok yanlış ve tehlikelidir.

Su çiçeği geçiren bir çocuğu orta sıcaklıkta bulundurmanız gerekir. Su çiçeği geçiren bir çocuğu çok sıcak ortamlarda bulundurmanız çocuğun kaşıntılarını arttıracaktır.

Bu yüzden serin yada orta sıcaklıklı yerlerde bulundurmalısınız. Su çiçeği geçiren çocuğu belli zaman aralıkları ile hafif banyolar yaptırarak kaşıntılarını hafifletebilirsiniz.

Aynı zamanda banyo yaptırmak enfeksiyon riskinde azalış göstermektedir. Su çiçeği rahatsızlığında tedavi için spesifik bir ilaç bulunmamaktadır. Su çiçeği rahatsızlığında, çocuğun ateşinin düşürülmesi, kaşıntıya yönelik tedavi uygulanması ve beslenmesine dikkat edilmesi gerekir.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ