Suna Dumankaya Pürüzsüz Cilt Maskesi

Suna Dumankaya Pürüzsüz Cilt Maskesi

Suna Dumankaya Pürüzsüz Cilt Maskesi

Pürüzsüz ve tıpkı bir porselen gibi cildi kim istemez ki? Ancak hava şartları, ciltte kalan kozmetik artıkları gibi sebeplerle cilt pürüzsüzlüğünü zamanla kaybedebilmektedir. Cilde eski pürüzsüzlüğünü kazandırmak için bazı yöntemler denenebilir.

Suna Dumankaya da pürüzsüz bir cilt için bir maske tarifi veriyor. Bu güzellik maskesiyle pürüzsüz bir cilde kavuşmanız çok kolay. Yeter ki düzenli bir şekilde maskeyi cildinize uygulayın. Güzellik maskesini evde kolay bir şekilde yapabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz.

İşte Suna Dumankaya’nın pürüzsüz bir cilt için maske tarifinin gerekli malzemeleri ve yapılışı:
3 yemek kaşığı Türk kahvesi
3 yemek kaşığı öğütülmüş badem

1 tane limon kaşığı rendesi
1 tatlı kaşığı çam sakızı
Badem yağı

Türk kahvesi, öğütülmüş badem, limon kaşığı rendesi ve çam sakızı bir kabın içerisinde güzelce karıştırılır. Malzemeler iyice karıştırıldıysa karışımın üzerine karışım ıslanana kadar badem yağı eklenir.

Karışım artık hazır. Suna Dumankaya, elde edilen bu karışımın pürüzsüz olması istenilen cilt bölgesine sürülmesi gerektiğini, sürerken de cildin ovularak uygulanması gerektiğini söylemektedir. Bu uygulamanın özellikle banyo sırasında yapılması etkili bir sonuç alınmasına yardımcı olur. Çünkü banyo sırasında gözenekler açılmış ve bir nevi peeling görevi gören bu karışım cilde daha fazla nüfuz etme imkanı bulur. Ayrıca Suna Dumankaya, bu maskenin haftada bir kez uygulanmasını tavsiye etmektedir.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapılan bu maske ayrıca cilt rengini açar ve ölü deriyi de temizlediği için yumuşak bir cilde sahip olunmasını sağlar.

5 2
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ