Ay tarot kart anlamı

Ay tarot kart anlamı

Ay

Ay kartı, balık burcunun ve su grubunun yöneticisidir.
Bilinçaltında bulunan inişleri temsil eden bir karttır. Ay, bizi karanlıklardan kurtarmayı amaçlar. Düşüncelerimizde, bilinçaltımızda bulunan perdeleri aralayarak gerçeklere ışık yansıtır. Ay, hayal gücünü, romantik bir yaşamadı ve gücü hissetmemizi sağlar. İş hayatınızda duyduğunuz korku ve güven problemleri gibi endişelerinizi simgeleyen bir karttır. Korkunun her ne kadar önemsiz bir duygu olduğunu bilseniz dahi, bu duyguyu içtenlikle yaşamaya devam edersiniz. Ruhunuzun derinliklerine ulaştığınızda gerçek mutluluğu ve huzuru yakalayacaksınız. Ay kartı iki farklı anlam taşır. Birisi ölüm, diğeri ise doğumdur.

Kartın düz anlamı;

Mantıklı düşüncelerinizi bir kenara bırakarak sezgilerinizle hareket edeceğiniz bir döneme gireceğinizi işaret eder. Gizli düşmanlıklara ve aldatılmaya karşı sizi uyarır. Sık sık kararsızlık yaşayabilirsiniz. Belirsizlikler karşısında hata yapabilme ihtimaliniz oldukça fazladır. Ayın etkisiyle gizli psişik duygularınız ortaya çıkarak sıza yeni güçler kazandırabilir. Bu durum sezgisel hareketlerinizde oldukça önem taşımakta.

Kartın ters anlamı;

Sakinlik ve huzur sizin hayatınızda önem arz ediyorsa, bu kartın etkisiyle aradığınız sakinlik ve huzuru yakalamanız olasıdır. Çok yakında huzur ve mutluluk dolu günler sizi beklemekte. Bu kart, risk almamanız konusunda ve bilinmeyen olayları kurcalamamanız konusunda sizi uyarır. Çok yakında iyi anlamda fark edileceksiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Tarot kartları