Topuz hangi yüz tipine yakışır?

Topuz hangi yüz tipine yakışır?

Topuz hangi yüz tipine yakışır?

Kadınlar özel günlerinde en çok topuzu tercih ederler. Topuz her halükarda daha şık ve feminen bir hava katmaktadır. Her yüz şekline göre uygun bir saç modeli olduğu gibi, her yüz şekline göre de bir topuz modeli vardır. Yakışan topuz modelini bulabilmek için yüzümüzü iyi tanımalı, geri plana atmak istediğimiz noktaları tanımlayarak buna uygun saç şeklini bulmalıyız.

Eğer burunda kemer varsa…

Dikkati burundaki kemerden ve burnun büyüklüğünden çekmek için saça kakül yapılması önerilir. Topuz şekli ise burun hizasında arkada kabartılarak yapılması gerekir. Bu şekilde burun olduğundan daha küçük gözükecektir. Ayrıca kakül de burundaki kemer görüntüsünü hafifletecektir.

Gıdınızdan şikayetçiyseniz…

Gıdı görüntüsünü yok etmek için saçınızın tepe (bıngıldak) bölgesindeki saçları kabartmalısınız. Ayrıca ensede hafif saç bıraktığınız saç tutamları da gıdıyı geri plana iter. Çene geniş ise yanlardan bırakılan saçlar ile çeneyi daha ensiz göstermek mümkündür.

Çene çok küçük veya iriyse

Çene eğer büyükse çeneyi küçük göstermek için topuzu yukarıda yaptırmalısınız. Bu çeneyi daha küçük gösterecektir. Eğer çeneniz küçükse ve siz daha çıkıntılı göstermek istiyorsanız saçınızın tepe kısmını basık yapmanız gerekir. Bu da çeneyi daha ön plana alacaktır.

Yüz şekli yuvarlak ise…

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar topuzu yuvarlak şekilde yaptırmamalıdır. Bu yüz şeklini daha yuvarlak ve geniş gösterebilir.

5 11
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ