WhatsApp hakkında merak edilenler

WhatsApp hakkında merak edilenler

WhatsApp günümüzde en yaygın kullanılan telefon uygulamalarından biridir. Hemen hemen whatsapp uygulamasının desteklemediği telefon yok diyebiliriz. WhatsApp uygulaması, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle hiç bir ücret ödemeden doya doya konuşmanızı sağlayan bir uygulamadır. WhatsApp uygulamasını ilk kurduğunuz zaman size 1-2 yıl kullanımını ücretsiz olarak sağlamaktadır. Bu süreyi doldurduktan sonra yaklaşık 10 tl'lik bir ücret karşılığında yıllık olarak kullanım süresini uzatabiliyorsunuz.

WhatsApp uygulamasında hemen hemen tüm her şeyi yapmanız mümkündür. Arkadaşlarınıza ses kaydı yollayarak sesli konuşabilir, resim paylaşımında bulunabilir, harita üzerinde konumunuzu gönderebilirsiniz. Bu gibi çeşitli özelliklere sahip bir uygulamadır. Bu uygulamanın tek eksiği, ücretsiz konuşma özelliğidir. Eğer uygulamada ücretsiz konuşma özelliği olmuş olsaydı şuanda çoğu operatör kontör fiyatlarında inanılmaz indirimlere giderdi. :) Eğer siz telefonda ücretsiz konuşmak istiyorsanız viber programına göz atabilirsiniz.

Günümüzde limitlendirilmiş heryöne sms paketlerine ödediğiniz fiyatlar, 15 TL civarında. WhatsApp uygulamasını kullanabilmek için, eğer wi-fi erişiminiz yoksa, operatörünüzden yaptığınız 1 aylık internet paketi karşılığında hiç bir limitlendirme olmaksızın doya doya sevdikleriniz ile mesajlaşabilirsiniz.

WhatsApp son görülme tarihini gizleme nasıl yapılır?

WhatsApp kullanan kişilerin büyük bir çoğunluğu, uygulama içerisinde görünmez olmak ister. Kimse çevrimiçi olduğumu görmeden rahatça mesajlaşabileyim ister. Ancak son çevrimiçi tarihini her telefonda gizlemeniz mümkün olmuyor. Eğer kullandığınız telefon android bir telefon ise, bu özelliği desteklemediğinden dolayı kapatmanız mümkün değildir.

Eğer kullandığınız telefon iphone ise, iphone üzerinde bunu kapatmanız mümkündür.

İphone kullanan kişiler aşağıdaki adımları takip ederek, son görülme tarihini kapatabilirler.

-Uygulamayı çalıştırdıktan sonra, ayarlar sekmesine gidin.
- Ayarlar ekranında bulunan sekmelerden sohbetler sekmesini açın. Bu ekrana ulaştıktan sonra, alt kısımda gelişmiş adında bir seçenek olacaktır. Buna tıklayın.
- Eğer bütün adımlara doğru bir şekilde ulaşabildiyseniz, bu ayar sayfası üzerinde son görülme tarihini kapatabileceğiniz bir seçenek karşınıza çıkacaktır. Buradan kapalı seçeneğini işaretleyerek kapatabilirsiniz. Ancak bu özelliği kapattığınız zaman, ayarlarınızın işlenebilmesi için 24 saatlik bir zaman diliminin geçmesi gerekmektedir.

WhatsApp üzerinde toplu mesaj gönderme nasıl olur?

Çoğu kişi, birden fazla arkadaşı ile aynı anda mesajlaşmak ister. Bu özellik uygulamayı destekleyen bütün telefonlarda mevcuttur. Tek yapmanız gereken, WhatsApp uygulamasını çalıştırdıktan sonra, yeni grup, yada yeni gruplar sekmesine tıklayın. Çoğu telefonlarda ekran üzerinde olurken, kimi telefonlarda ise seçenekler kısmında bulunmaktadır. Yeni grup dedikten sonra, toplu mesajlaşma yapmak istediğiniz kişilerin isimlerini seçerek, yeni bir grup sohbeti başlatabilirsiniz.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ