Work and Travel nedir?

Work and Travel nedir?

Work and Travel nedir?

Türkçemizde karşılığı “çalışmak ve gezmek” olan eğitim programı Amerikan hükumeti tarafından yürütülmektedir. Bu programa katılan öğrenciler farklı kültürlerle tanışıp kendilerini ve İngilizcelerini geliştirme şansı yakalarken diğer yandan maddi birikim yapma olanağı bulabilirler.
Work and travel programı akademik ortalaması 2.0’nin üstünde olan 18-28 yaş aralığındaki üniversite öğrencilerini kapsar. Bu şartları sağlayan her öğrenci konsolosluk veya bu işi yürüten şirketler aracılığıyla programa başvurabilir. Programa katılan her öğrenci maksimum 4 ay hiçbir kısıtlama olmaksızın bir Amerikan vatandaşı gibi konaklama, çalışma, yaşama hakkını kazanır.

Bu programa katılan öğrenciler genellikle turizm ve eğlence sektöründe, restoran gibi işletmelerde çalışıyor. Alınan maaşlar yapılan işe göre aylık 900 ile 2000 dolar arasında değişiyor.
Work and travel programına katılmayı düşünen öğrencilerin işlem ve ilk ay Amerika’da yaşama masrafı için 2.500 dolar gibi bir bütçe ayırması yeterli olabilmektedir.

NAN 0
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ