Yeni dudak trendi - Ombre

Yeni dudak trendi - Ombre

Ombre nasıl yapılır?

Günümüzde ki güzellik kavramları her an değişmeye devam diyor. Bu değişim içerisinde büyük etki yaratacak ombre dudak tekniği ön plana çıkıyor. Kadınların en güzel yerlerinden birisi olan dudaklar için, ombre dudak tekniğini sizlere anlatacağız.

  1. İlk etapta dudaklarınıza şeker ve bal karşımıyla peeling yapın. Bu sayede ölü derilerden arınmış pürüzsüz bir dudak elde edeceksiniz.
  2. Ombre dudak uygulamasına geçmeden önce, hoşunuza giden renksiz dudak nemlendiricisini dudaklarınıza sürün.
  3. Ombre için, yakın tonlarda renk seçimi önemlidir. Eğer pembe renk tonlarında bir rujunuz var ise, buna uygun olarak kırmızı renkte bir ruj tercih edebilirsiniz. Eğer tercih edeceğiniz renkler bunlar ise, koyu kırmızı dudak kalemi ile dudaklarınızı çevreleyecek şekilde boyayın.

Ombre yapımı - 1

  1. Sürdüğünüz dudak kaleminin rengiyle aynı ya da benzer renklerde ki bir ruju, dudak kalemi ile çevrelediğiniz alanın içerisine sürün. Ancak dudağınızın orta kısmını mutlaka boş olacak şekilde bırakın.
  2. Bu aşamada, ikinci ruj rengini uygulayacağız. Eğer dudak kaleminde mor renk tonlarına yakın tonlar kullanırsanız, pembe renklerde bir ruj, koyu kırmızı renkte bir kullanırsanız eğer kırmızı bir ruj elde edin ve dudaklarınızın ortasında boş bıraktığınız alana uygulayın. Daha iyi anlamak için yukarıda ki görseli inceleyin.
  3. Her iki ruju sürdükten sonra, dudaklarınızı kapatın ve renklerin karışmasına izin verin.

Ombre yapımı - 2

  1. Hemen sonrasında dudak kaleminizi elinize alın ve sürdüğünüz iki rengin birbirlerine bulaştığından emin olmak için, koyu renklerde ki rujun üzerinden tekrar ruj sürün ve dudaklarınızı birleştirerek renkleri tekrar karıştırın.
  2. İki renk arasında ki geçiş tonlarında keskin bir çizgi kalmadığından emin olun. İsteyen kişiler yaptıkları ombre dudak için üzerinden şeffaf bir parlatıcı sürerek daha parlak bir dudağa sahip olabilir.

Artık herkesin ilgisini çekebilecek, güzel görünümlü dudaklara sahipsiniz.

Ombre yapımı - 3

 

5 5
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ