Yumurta Sarısı Saç Bakım Maskesi

Yumurta Sarısı Saç Bakım Maskesi

Yumurta Sarısı Saç Bakım Maskesi

Yumurta sarısında bulunan, saça oldukça yararlı olan lesitin ve protein saçı nemlendirirken yapısındaki kükürt ise saçtaki kepeği azaltır. Nemlenen saça hem daha kolay şekil verilir hem de saçlar daha yumuşak ve parlak görünür. Yumuşayan saçlar ise kırılmaya karşı daha dayanıklıdır. Bu özellikleri sayesinde bayanlar arasında en çok tercih edilen yumurta sarısı maskeleri, pahalı saç bakım serumlarına karşı oldukça güzel bir alternatiftir.

En bilinen ve uygulaması oldukça basit olan yumurta sarısı maskesinin hazırlanışı ise şöyle: Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak, kısa saçlar için 2, uzun saçlar için ise 3-4 yumurta sarısını bir kâsede çırpın. Üzerine 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Böylece maskenin nemlendirici etkisi artacak ve maske daha etkili hale gelecektir. Hazırladığınız bu karışımı saçınızı tutamlara ayırarak eşit miktarda kökten uçlara doğru sürün ve 30 dakika kadar saçınızda sarılı bir şekilde bekletin.

Saçınızı şampuan ve saç kremiyle durularken yumurtanın pişmemesi için sıcak su yerine ılık ya da soğuk su tercih etmelisiniz. Düzenli olarak haftada bir kere uygulayacağınız bu maske birkaç hafta içinde saç bakım maskesi sayesinde tellerinizi kalınlaştıracak ve saç bakım maskesi sayesinde saçlarınıza hacim kazandıracaktır. Son olarak ufak bir hatırlatma olarak bu maskeyi önceden hazırlayıp saklamak yerine kullanmadan hemen önce hazırlamanızda fayda var çünkü yumurta çabuk bayatlayabilir.

5 8
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ