Yüze Parlaklık Veren Maskeler

Yüze Parlaklık Veren Maskeler

Yüze Parlaklık Veren Maskeler

Cildimiz en hassas olan parçamızdır. Özellikle biz kadınların makyaj, mevsimlerin geçişi yazdan kışa geçiş gibi, stres ve yaşa bağlı olarak yüzümüzde renk değişikliği cilt lekeleri oluşur solgun bir yüze kimse sahip olmak istemez. Bu gibi istenmeyen sorunlarda kurtulmak için doğal maskeler işinize yaracaktır. Evde kolayca hazırlayacağınız ve kolayca uygulayabileceğiniz maskeler sizin için araştırdık.

Maske için malzemeler

1.Bir tatlı kaşığı limon suyu
Bir tatlı kaşığı toz tarçın
Bir yemek kaşığı bal

Bütün malzemeleri bir kâseye koyup iyice karıştırınız. Karışım kıvama gelince dudaklarınız ve göz çevreniz hariç bütün yüzünüze uygulayın. 20-25 dakika kadar uyguladığınız maske yüzünüzde kalsın. Sonrasında ılık suyla yıkayın ve bu uygulamayı haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Yüzünüze parlaklık ve yüzünüzdeki lekeleri giderecektir.

Yüze parlaklık veren diğer maske tarifleri

2.Bal maskesi

1.Bir yemek kaşığı ısıtılmış bal
Yarım çay kaşığı toz tarçın
Bir çay kaşığı limon suyu

Bunları bir kâseye koyup iyice karıştırınız ve kıvama gelince yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika uygulamayı yüzünüzde bekletin ve sonra ılık suyla masaj yaparak yıkayın. Hafta da iki defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Cildinize parlaklık verecektir. Yüzünüzde rahatlamayı ve cildinizin nefes almasını sağlayacaktır.

Yüze parlaklık veren farklı maske tarifleri

Bir adet salatalık
2 yemek kaşığı yoğurt

Yarım limon suyu

Salatalığı rendeleyerek, 2 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limon suyunu bir kâseye koyup iyice karıştırınız. Kıvama gelince yüzünüze uygulayın. Dudak ve göz çevresi hariç 15-20 dakika kadar uygulama yüzünüzde kalsın. Sonra ılık suyla masaj yaparak yıkayın. Oldukça yararlı bir maskedir mutlaka uygulayın hanımlar.

5 10
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ